Únosce miminka z Trmic může být v Polsku

Varšava - Auto s únosci třítýdenní holčičky z ústeckých Trmic možná jelo přes Polsko. Podle polského internetového portálu Nowiny24 mířilo k polsko-běloruské hranici. Polští policisté podle serveru pátrají po Volkswagenu Tiguan s běloruskými poznávacími značkami.

Mluvčí českého policejního prezidia Jan Melša tuto konkrétní informaci nekomentoval, řekl jen, že pátrání je vyhlášeno pro celý schengenský prostor, tedy například i pro Polsko, ale i dalších víc než 20 evropských zemí. „My pátráme po celém schengenském prostoru. Jak se to vloží do Schengenského informačního systému, tak to automaticky jde po všech těch členských zemí,“ uvedl mluvčí policejního prezidia. Podle severočeské policejní mluvčí Petry Trypesové zatím vyšetřovatelé oficiální informace o pohybu auta od polských kolegů nemají.

Nowiny24 tvrdí, že kvůli možnosti, že se auto s únosci pohybuje po území Polska, má pohotovost celá polská pohraniční stráž. Polští policisté rovněž žádají případné svědky o podrobné informace.

Po únoscích pátrají i němečtí policisté. Neznámý, zhruba 180 až 190 centimetrů vysoký muž bílé pleti a tmavých vlasů unesl holčičku ve středu odpoledne. Muž dítě vytáhl před zraky matky z kočárku, nasedl do auta a ujel směrem ke státní hranici s Německem. Podle policie muž naložil dítě do černého VW Touran s registrační značkou 3U1 4474, která byla ukradena z jiného vozu. Podle polského serveru jde ovšem o černý VW Tiguan.

Vladimír Danyluk, okresní ředitel Policie ČR, Ústí nad Labem:

„Ujistil jsem rodinu a příbuzné, že celá policie, celý tým, všichni, kdo se na tom podílí, včetně zahraničních policistů, děláme maximum proto, abychom našli pachatele a našli holčičku.“ 

Dítě mělo v době únosu na sobě šedé tričko s dlouhým rukávem s modrými pruhy, šedé tepláčky s červeným pruhem, na nohou růžové látkové botičky. Pod oblečením mělo bílé body s obrázkem krokodýla na hrudi. Holčička má na levé straně krku nad ramenem půlcentimetrovou tmavou skvrnu.

Maminka unesené Michaly se psychicky zhroutila. Byla převezena do nemocnice, ale vzápětí ji lékaři poslali domů a stará se o ni její rodina.

Vstup Petry Tachecí (zdroj: ČT24)