Uherské Hradiště - Silně opilého řidiče autobusu zadrželi dnes dopoledne policisté v Uherském Hradišti. Za volant usedl se čtyřmi promile alkoholu v krvi, informovala o tom mluvčí uherskohradišťské policie Jitka Zámečníková. Opilý šofér, který převážel i skupinu školáků, skončil na policejní služebně, kde si poté, co vystřízliví, vyslechne obvinění.
Řidič autobusu nadýchal čtyři promile
Na podivné chování řidiče policisty upozornil anonymní telefonát. Autobus, který převážel mimo jiné i školáky z jedné z okolních obcí, totiž už ráno vyrážel s půlhodinovým zpožděním. Policisté si na něj pak počíhali přímo na autobusovém nádraží. Podle Zámečníkové řidič doznal, že alkoholické nápoje požíval již včera.
Provinilce čeká obvinění z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a také z obecného ohrožení. Pokud se prokáže jeho vina, tak mu hrozí až osm let pobytu za mřížemi.