Muž nutil k pohlavnímu styku nejméně 35 chlapců, které si vyhlédl na internetu

Praha – Policie uvalila vazbu na 35letého muže z Prahy, který nutil k pohlavnímu styku nejméně 35 chlapců. Oběti si vyhlížel na internetu, vynutil si od nich pornografické fotografie a následně je vydíral. V současné době je obviněn z několika trestných činů.

Muž chlapce kontaktoval na serveru lidé.cz. Vydával se za špičkového osobního strážce, k jehož klientele patří politici, známé osobnosti. Tvrdil, že sponzoruje dětské domovy, ve skutečnosti pracoval jako vrátný průmyslového objektu. Od chlapců požadoval zaslání jejich fotografií, na kterých by byli zachyceni nazí. Následně je vydíral zveřejněním těchto fotografií a nutil k pohlavnímu styku.

Policie celý případ monitorovala přibližně od července 2007. O muži se dozvěděla od pražských sociálních pracovnic a zaměstnanců dětských domovů.

Za spolupráci na objasnění obdobného případu v roce 2005 předalo americké velvyslanectví tento týden pražské policii pamětní plaketu. Čeští policisté pomohli svým zahraničním kolegům vyřešit případ amerického občana, který zneužíval chlapce i na území naší republiky.

Od nového roku může policie stíhat pedofily i za držení dětské pornografie.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Babiš se schází s některými kandidáty na ministry

Předseda ANO Andrej Babiš, který z pověření prezidenta Petra Pavla jedná o sestavení vlády s SPD a Motoristy, se v pátek dopoledne schází s některými kandidáty na ministry. Konkrétní jména kandidátů do nového kabinetu Babiš dosud neoznámil a seznam členů vznikající vlády zatím nepředal ani prezidentu Pavlovi.
08:50Aktualizovánopřed 8 mminutami

Ve sněmovně už je novela, která má zastavit růst sociálních odvodů živnostníků

Skupina poslanců nastupující koalice ANO, SPD a Motoristů předložila dolní komoře novelu, jež zastavuje růst sociálních odvodů živnostníků. Příští rok se nemají podle předlohy zvýšit, jak to předpokládá konsolidační balíček vlády v demisi Petra Fialy (ODS), ale zůstat na letošní úrovni. Živnostníci by měli podle dřívějšího vyjádření místopředsedkyně ANO Aleny Schillerové ušetřit nejméně 1715 korun měsíčně.
před 24 mminutami

Padly pokuty za volební kampaň. ODS, SPD nebo Motoristé zaplatí tisíce korun

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí (ÚDHPSH) udělil první pokuty za porušení volebního zákona v souvislosti s letošními sněmovními volbami. Hnutí SPD, ODS, Motoristé a Volte Pravý blok dostali za přestupky ve volební kampani pokuty od deseti do 35 tisíc korun, potvrdil ČT Ivo Kousal z ÚDHPSH. Celkem podle něj úřad dostal padesát podnětů, například za využití komunikačních médií obce k volební kampani.
před 1 hhodinou

Soud nepravomocně zprostil obžalované viny z podílu na vraždě muže

Krajský soud v Hradci Králové zprostil všechny čtyři obžalované viny z podílu na vraždě, a to včetně pardubického advokáta Pavla Jelínka. Ten si dle obžaloby kvůli rodinným sporům objednal vraždu expartnera své dcery, podle soudu se to neprokázalo. Muž byl podle spisu v prosinci 2022 v Hradci Králové přepaden a unesen, tělo se nikdy nenašlo. Soud u všech obžalovaných oproti podané obžalobě změnil právní kvalifikaci z vraždy na zbavení osobní svobody. Rozsudek není pravomocný.
10:44Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Za machinace se zakázkami na resortu obrany soud potrestal tři lidi a firmu

V případu zakázek na stavební práce v resortu ministerstva obrany Okresní soud v Mladé Boleslavi odsoudil tři fyzické a jednu právnickou osobu. Za podvod, podplácení a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky obvinění dostali podmínku, peněžitý trest či zákaz činnosti, zjistila ČT. Trestných činů se mezi lety 2020 až 2023 dopouštěla firma Terchostav a zástupce vedení odboru na ministerstvu obrany. Ministerstvo je v případu poškozené, proti výroku o náhradě škody se odvolalo.
před 1 hhodinou

Prezident Pavel udělil milosti dvěma ženám

Prezident Petr Pavel udělil dvě milosti, svoji ústavní pravomoc využil popáté za více než dva a půl roku ve funkci, oznámil odbor komunikace prezidentské kanceláře. Zbytek trestu odnětí svobody prominul šestasedmdesátileté ženě, která se po naléhání svého vnuka podílela na posílání zásilek obsahujících zakázané látky do vězení. Milost udělil také třiadvacetileté ženě, která v tanečním klubu poskytla kamarádce drogu extázi, v důsledku čehož druhý den kamarádka zemřela. Látku si odsouzená také sama vzala.
před 3 hhodinami

Havlíček by ukrajinskou vlajku sundal méně okázale. Symboly jsou potřeba, říká Vlček

Prezident Petr Pavel požádal premiéra v demisi Petra Fialu (ODS), aby všechny resorty svým nástupcům předal hladce a co nejrychleji. Podle ministra průmyslu a obchodu v demisi Lukáše Vlčka (STAN) k hladkému předání moci dojde, sám prý činí konkrétní kroky, řekl v Událostech, komentářích moderovaných Janou Peroutkovou. „Neprobíhá to hladce a neprobíhá to bez problému,“ oponoval 1. místopředseda ANO Karel Havlíček.
před 6 hhodinami

Od ledna se mění zbraňové předpisy, zájem o zbrojní průkazy je enormní

Střelnice zaznamenávají obrovský zájem o zbrojní průkazy, někde se poptávka zvýšila o stovky procent. Termíny pro složení zkoušek už jsou ale většinou obsazené. Žadatelé se totiž snaží získat zbrojní průkaz ještě do konce roku, neboť od ledna se po téměř čtvrt století výrazně změní zbraňové předpisy, které upravují nejen podmínky zkoušek, ale třeba také kategorizace zbraní.
před 7 hhodinami
Načítání...