Krejčířova vila jde znovu do dražby. Vyvolávací cena spadla na polovinu

Nahrávám video

Jedna z nejznámějších nemovitostí Česka, vila uprchlého Radovana Krejčíře, míří znovu do dražby. Exekutoři vydají v příštích dnech novou dražební vyhlášku a chátrající sídlo nabídnou za vyvolávací cenu zhruba padesáti milionů korun.

Vila Radovana Krejčíře je na prodej. Luxusní sídlo kontroverzního podnikatele, který z ní při policejním zásahu před více než dvanácti lety utekl, zatím chátrá. 

Čtyřpatrový dům se dvěma bazény, vyhřívanými chodníky a akváriem pro žraloka jde do dražby už podruhé. Loni v září ji za necelých sto milionů nikdo nekoupil.

„Nejnižší podání při nové dražbě bude stanoveno dle zákona na padesát procent původní vyvolávací ceny, což činí 48 milionů korun,“ uvedla mluvčí exekutorské komory Martina Houšková.

Dražbu exekutoři plánují do tří měsíců a výtěžek chtějí použít na umoření Krejčířova dluhu.

Vila je vybydlená

Pořizovací cena vily se původně pohybovala kolem 300 milionů korun. Nyní je téměř vybydlená. Zloději část vybavení vily odnesli a dům poničili. Rozbité jsou vchodové i vnitřní dveře. Uvnitř jsou opadané obklady. Sám Krejčíř tvrdil, že s návratem do domu nikdy nepočítal.

„V případě, že dražba nebude ani podruhé úspěšná, dojde k vydání nové dražební vyhlášky a cena nejnižšího podání bude snížena na čtyřicet procent původní ceny,“ dodala Houšková. 

Loni se u soudu Krejčířova manželka Kateřina domáhala zrušení rozhodnutí předchozích soudů, které tvrdily, že vila v Černošicích u Prahy patří do exekuce. Pokoušela se vilu z exekuce vyloučit.

obrázek
Zdroj: ČT24

Tvrdila, že stavba je pouze její a že ji koupila za 23 milionů korun, které dostala od Krejčířova otce. Nemovitost soudy považovaly za společné jmění manželů, na které se exekuce vztahuje, a Ústavní soud její stížnost odmítl jako zjevně neopodstatněnou.

V únoru loňského roku se podařilo vydražit za téměř šestnáct milionů menší Krejčířovu vilu, která je od té první vzdálena jen několik stovek metrů. Její odhadní cena byla o deset milionů vyšší.

obrázek
Zdroj: ČT24

Do Česka se Krejčíř asi jen tak nevrátí

Krejčíř žije od roku 2007 v Jihoafrické republice, kde je od listopadu 2013 ve vazbě. V JAR čelí řadě obvinění, k verdiktu zatím dospěl jeden případ. Odpykává si pětatřicetiletý trest za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos. 

Český uprchlík je střídavě ve vězení v Pretorii a v 700 kilometrů vzdáleném Kokstadu. Tato věznice je pro sto nejnebezpečnějších zločinců v zemi. Utéct se odsud podařilo jenom jednomu člověku.

Jihoafrické soudy také stále řeší Krejčířovo vydání do Česka. Proces se ale protahuje. Poslední stání bylo odloženo kvůli výměně Krejčířových advokátů.

„Do Čech se určitě vrátit nechci. Já nemám na Čechy dobré vzpomínky a musím říct, že Jižní Afrika mi přijde, jako že jsem doma,“ řekl Krejčíř v listopadu roku 2013. 

V České republice byl Krejčíř pravomocně odsouzen za podvody s akciemi Tepláren Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5 k souhrnnému trestu 10,5 roku vězení. V případu tunelování firmy Čepro ho český soud poslal nepravomocně za mříže na 15 let, mimo jiné za přípravu vraždy celníka.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

ŽivěPoslanci mají zahájit závěrečné schvalování rozsáhlé stavební novely

Poslanci by v pátek měli zahájit závěrečné schvalování koaliční novely stavebního zákona, která má podle předkladatelů zrychlit a zjednodušit povolování staveb. K hlasování o podobě předlohy se sněmovna s největší pravděpodobností nedostane. Očekává se delší debata, k novele se navíc sešlo kolem 130 pozměňovacích návrhů.
před 5 mminutami

VideoHosté Událostí, komentářů probrali spory o cestu na summit NATO

Spor tuzemských vrcholných politiků o cestu na summit NATO pokračuje dalším dějstvím. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že prezident Petr Pavel svým plánem jet do Ankary Česko poškozuje. Hlava státu se proti výroku ohradila – Pavel Babišova slova označil za silná prohlášení, která by měl buď doložit, nebo odvolat. „(Česko) poškozuje v zahraničí to, že by vystupovali dva ústavní činitelé a neměli by na jedné akci úplně totožný názor,“ řekl v Událostech, komentářích moderovaných Terezou Řezníčkovou místopředseda Poslanecké sněmovny Patrik Nacher (ANO). „Ten summit začíná s ostudou a všichni tam budou vědět, že česká delegace se pohádala, ještě než tam vůbec dojela, kdo tam vůbec pojede. Kdo na tom prodělá, je občan České republiky,“ míní předseda TOP 09 Matěj Ondřej Havel.
před 1 hhodinou

O svátcích 5. a 6. července mohou být obchody otevřené

O nadcházejících svátcích tuto neděli a pondělí budou moci být otevřené i obchody nad dvě stě metrů čtverečních. Zákaz prodeje ve větších provozovnách se na Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 5. července a Den upálení mistra Jana Husa 6. července nevztahuje.
před 1 hhodinou

Mezi berlínskými gangy „letí“ nelegální zbraně z Česka

V ulicích německé metropole se mnohem víc střílí. Vyšetřovatelé případy spojují s tureckými kriminálními gangy, které bojují proti sobě a vydírají místní podnikatele. Do Berlína se dostává i velké množství nelegálních zbraní z Česka.
včeraAktualizovánopřed 10 hhodinami

Poslanci podpořili obalovou novelu

Autorizované obalové společnosti možná přibude povinnost vytvářet dostatečně hustou síť míst zpětného odběru obalových odpadů s cílem zlepšit jejich dostupnost pro obyvatele. Předpokládá to novela, kterou v úvodním kole podpořila sněmovna. Předtím, při písemných interpelacích, se pirátští poslanci opět pustili do ministryně pro místní rozvoj Zuzany Mrázové (ANO) kvůli užívání obecního bytu a údajně nelegálním stavbám na jejím pozemku, ministryně na jejich vystoupení nereagovala. Po přestávce poslanci pokračovali v ústních interpelacích na premiéra a následně i členy vlády.
včeraAktualizovánopřed 11 hhodinami

Bezpečnostní situace je mnohem horší než před čtyřmi lety, říká nový šéf armády Hlaváč

„Bezpečnostní situace pro Českou republiku v rámci Evropy je rozhodně jiná, než byla před čtyřmi roky. Je mnohem horší,“ uvedl nový náčelník generálního štábu Armády ČR Miroslav Hlaváč ve spojitosti s ruskou invazí na Ukrajinu. Tématy v pořadu Interview ČT24 byl také postoj ministra obrany Jaromíra Zůny (za SPD), který byl jediným ministrem, který pro zvolení Hlaváče nehlasoval. Hlaváč dále například zmínil důvody, proč by se měl generální štáb od ministerstva obrany oddělit. Pořad moderoval Jiří Václavek.
před 11 hhodinami

VideoŘidiči narážejí do vybavení silničářů, ti se snaží chránit

Opravy za osm miliard začnou během léta na dálnicích a silnicích první třídy, což bude znamenat různá omezení na hlavních tazích po celém Česku. Právě na takových místech řidiči kvůli nepozornosti často havarují. Od začátku roku jich už pětatřicet narazilo do techniky silničářů. „Za nás úplně nejdůležitější je pozornost,“ říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Silničáři se snaží před nehodami chránit například tím, že je kryje velký, těžký nákladní vůz. Přesto ani důkladná opatření někdy úrazům nezabrání.
před 12 hhodinami

Klempíř zrušil výběrové řízení na ředitele Národní galerie

Ministerstvo kultury zrušilo výběrové řízení na generálního ředitele Národní galerie Praha, oznámil šéf resortu Oto Klempíř (za Motoristy). Výběrové řízení se podle něj bude opakovat. Chce najít osobnost, která bude mít silnou mezinárodní vizi, uvedl.
včeraAktualizovánopřed 13 hhodinami

Evropský pohled