Knižní divizi Mladé fronty koupila za čtrnáct milionů firma Albatros Media

Firma Albatros Media koupila za čtrnáct milionů korun knižní divizi vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu. Smlouvu s insolvenční správkyní uzavřela společnost v pondělí, cena je už zaplacená. Souhlas k prodeji dal věřitelský výbor, zajištěný věřitel Crane Constancy Investments (CCI), námitky neměl ani soud, uvedla insolvenční správkyně Mladé fronty Petra Hýsková.

„Potvrzuji, že na základě přípisů, souhlasů soudu a všech dotčených subjektů jsme s nimi (s Albatrosem) vstoupili v jednání a včera (v pondělí) jsme uzavřeli smlouvu, na jejímž základě začneme předávat. Nejdřív musíme řádně předat a pak to bude definitivní, ale v zásadě je proces spuštěný. Doufáme, že se nám ho podaří úspěšně dokončit,“ řekla správkyně. Na transakci upozornily Seznam Zprávy.

Divizi chtěla prodat Hýsková koncem ledna v dražbě, nedal k tomu ale souhlas soud, tak ji zrušila. Pak Albatros nabídl čtrnáct milionů, o čtyři miliony méně než v lednu. „Důvodem snížení ceny je pokračující rozpad závodu, pokračující výpovědi licencí a také uplynutí dalšího měsíce,“ uvedl předseda představenstva firmy Albatros Media Václav Kadlec.

Věřitelé žádají asi čtyři sta milionů korun

Provoz vydavatelství Mladá fronta ukončil loni před Vánoci soud. Věřitelé žádají asi čtyři sta milionů korun. Kumulovaná ztráta Mladé fronty je téměř dvě stě milionů, zaměstnancům dluží mzdy od října.

V lednu se prodala Online divize včetně ochranných známek tištěného časopisu Euro, koupila ji společnost Internet Info za 15,8 milionu korun. Zhruba týden poté se vydražily některé časopisy téměř za 4,2 milionu korun.

Z vydavatelství odešlo 98 procent zaměstnanců. Členství Mladé frontě ukončila Unie vydavatelů a organizace ABC ČR, která ověřuje náklad tisku.

Mladá fronta vydávala ekonomický týdeník Euro a další časopisy. Divize Online provozovala ekonomický web Finance.cz a dalších dvanáct titulů.