Výstaviště hostí největší přehlídku hospodářských zvířat

Brno - Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky předvede v Brně více než sedm set kusů chovatelských zvířat. Jedná se o nějvětší letošní tuzemskou přehlídku chovatelských a hospodářských zvířat. Na brněnské výstaviště proto míří farmáři, chovatelé i milovníci domácích zvířat z tuzemska i zahraničí. Naposledy se národní přehlídka konala před dvěma lety, kdy se do Brna za hospodářskými zvířaty přijeli podívat zájemci ze sedmnácti zemí.

Velkou část zvířat, víc než dvě stě kusů, přiveze na přehlídku Český svaz chovatelů masného skotu. Na výstavě chce prezentovat všechna plemena chovaná u nás. Ze zástupců hovězího skotu se také předvedou méně známá plemena z Japonska nebo jedno z nejstarších evropských plemen - dexter.

K vidění bude také asi stovka koní různých plemen. V exibičním výběhu se postupně předvedou teplokrevníci, plnokrevníci, fríští koně, zástupci malých plemen a pony, haflingerů i arabů. Program společně sestavují velké hřebčíny i malí soukromí chovatelé koní. Letošní novinkou výstavy je aukce koní, která je v zahraničí velmi oblíbenou součástí podobných národních přehlídek. Koně se předvedou při drezuře i v zápřahu.

Trendy letošního veletrhu představila Iva Zigmundová (zdroj: ČT24)

Národní výstava chystá také westernovou show, rodeo soutěž, ukázky stříhání ovcí, zpracování vlny, výroby sýrů i ochutnávky masných a mléčných výrobků.

Národní výstavu hospodářských zvířat zítra rozšíří veletrh chovatelských potřeb ProPet, a o víkendu ještě mezinárodní výstava psů Intercanis. V sobotu se budou na výstavišti prezentovat pastevecká, lovecká a národní plemena. Poslední den týdne pak bude patřit chrtům a ostatním plemenům.