Liberec nečekaně padl s Ostravou, Jihostroj snadno porazil Příbram

Liberec / České Budějovice - Volejbalisté Liberce, nejlepšího celku základní části extraligy, vstoupili do semifinále play-off nečekanou domácí prohrou 1:3 s Ostravou. Naopak českobudějovičtí obhájci mistrovského titulu si snadno poradili s Příbramí a zvítězili 3:0.

Liberec v úvodní sadě neproměnil dva setboly a po dramatické koncovce ji ztratil poměrem 26:28. Svěřenci trenéra Michala Nekoly pak sice dokázali vyrovnat, ale v dalších setech uhráli jen 17 a 16 bodů. V domácím prostředí neuspěli poprvé v sezoně.

Ostrava přitom do play-off postoupila až z páté pozice a ani ve čtvrtfinálové sérii proti Zlínu proto nebyla favoritem. I dnes se hosté mohli spolehnout na univerzála Petera Michaloviče, který jim zajistil 25 bodů.

Trenér Českých Budějovic Jan Svoboda vyzdvihl po utkání s Příbramí výkon blokaře Michala Sukuby. „Byl nejlepším mužem zápasu, sekundoval mu Pláteník. Výsledek vypadá jednoznačně, ale Příbram tlačila na servisu a hrála dobře na ztrátu. My ale přidali dobrou obranu,“ řekl Svoboda.

Příbramský kouč Petr Brom ocenil útočnou sílu Jihostroje. „My dohrávali míče jen přes Patuchu, to je málo. Haprovala nám přihrávka, útok proti srovnané obraně Budějovic je těžký,“ podotkl.

Série se hrají na čtyři vítězství. Druhé zápasy jsou na pořadu znovu v Liberci a v Českých Budějovicích v pátek.