Isinbajevová: Po domácím MS si dám mateřskou pauzu

Ostrava – Světová rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová před čtvrteční Zlatou tretrou v Ostravě prohlásila, že po srpnovém mistrovství světa v Moskvě přeruší kariéru a dopřeje si mateřskou dovolenou. Dvojnásobná olympijská vítězka a mistryně světa by se potom ráda vrátila a vydržela až do olympijských her 2016 v Riu. „Už nejsem nejmladší,“ usmívala se jednatřicetiletá Isinbajevová. „Po mistrovství světa si dopřeju pauzu, chci se vdát a otěhotnět,“ řekla.

Před letošní sezonou se rozhodovala, jak se svou kariérou naloží. Dokonce nejprve uvažovala o úplném konci kariéry, což později trochu zpochybnila. „Ještě nejsem úplně rozhodnutá, jsem pořád buď černá nebo bílá, neumím se rozhodnout,“ uvedla.

„Dám si roční pauzu a uvidím. Teď cítím, že bych se chtěla vrátit, ta třetí zlatá olympijská medaile mě láká. Rio je teď v mé mysli,“ prohlásila. „Ale nikdo neví, jak to bude, uvidíme po mistrovství světa v Moskvě. Mezi tím rozhodnutím pořád lavíruju, ale pokud budu v pořádku, vrátím se,“ ujistila.

Jednu pauzu v atletické kariéře si Isinbajevová už dopřála. V roce 2010 si potřebovala odpočinout a najít novou motivaci, vynechala proto halovou sezonu a nebyla ani na mistrovství Evropy v Barceloně. Vrátila se potom od Vitalije Petrova i ke svému původnímu trenérovi Jevgeniji Trofimovovi.

„Ta první pauza byla určitě dobrý krok, pomohlo mi to, ale tohle bude úplně jiná pauza, to se nedá srovnat. Budu těhotná, bude tam nový člověk, neumím popsat, jaké to bude, jaké to budou pocity. Ale mám plno kamarádek, co mi poradí, každopádně to bude osvěžení mého organismu,“ prohlásila žena, která kralovala tyčce s několika mála výjimkami uplynulých deset let a osmadvacetkrát překonala světový rekord.