TÉMA

Znojemsko

Na Znojemsku začali díky teplému počasí se sklizní chřestu o měsíc dřív

Teplé jaro urychlilo růst a sklizeň chřestu. Třeba na Znojemsku ho letos sklízejí o měsíc dřív než před rokem. Na jeho růst ale třeba stále ještě čekají v Ivančicích na Brněnsku, tam se budou letos v květnu navíc konat už třicáté slavnosti chřestu.
5. 4. 2024|

Na většině území Česka hrozí v noci náledí. V sobotu může napadnout i 15 centimetrů sněhu

V noci na sobotu hrozí na většině území Česka tvorba náledí. V sobotu by navíc mělo v jižní a západní části republiky dorazit další sněžení, napadnout by mohlo až patnáct centimetrů sněhu, uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V Jihomoravském kraji sněžilo i v noci na pátek. Řidiči musejí být na silnicích opatrní, zpoždění mohou nabírat i některé autobusové spoje.
24. 12. 2021Aktualizováno24. 12. 2021, 12:37|

Česko zasáhlo husté sněžení, někde může napadnout až čtvrt metru mokrého a těžkého sněhu

Nad územím Jihomoravského kraje začalo ve čtvrtek brzy ráno hustě sněžit. Povrch většiny silnic je mokrý po chemickém ošetření a při jízdě autem je třeba dbát zvýšené opatrnosti, vyplývá z údajů zveřejněných na webu Správy a údržby silnic. Husté sněžení zkomplikovalo dopravu také ve Zlínském, Jihočeském, Olomouckém kraji nebo na Vysočině, postupně se sněhové srážky přesunuly na sever Česka. Spadnout má  během čtvrtka až 15 centimetrů nového sněhu, na východě Moravy možná až 25 centimetrů. Podle meteorologů má na východě republiky sněžit až do pátečního rána, původně mělo přestat v noci na pátek.
9. 12. 2021Aktualizováno9. 12. 2021, 20:09|

Při srážce tří aut na Znojemsku zemřeli čtyři lidé

Tragická srážka tří osobních aut u Pavlic na Znojemsku si v pondělí odpoledne vyžádala čtyři mrtvé. Vážně zraněné dítě vrtulník převezl do nemocnice. Silnice první třídy číslo 38 už je po odklízecích pracích opět průjezdná. Další člověk zemřel při havárii na devátém kilometru dálnice D2. I zde už řidiči projedou.
11. 11. 2019Aktualizováno11. 11. 2019, 22:34|

Škoda za 150 milionů. Za šíření tisíců filmů obvinila policie dva muže

Dva muže obvinila policie na Znojemsku z porušení autorských práv. Na internetu podle kriminalistů nelegálně šířili filmy a další soubory. Škoda je vyčíslena na 150 milionů Kč. Hrozí jim až osm let vězení.
24. 10. 2019|