Brno–Berlín. Od dubna přepraví cestující z brněnského letiště nová linka

Linku z Brna na berlínské letiště Schönefeld bude od dubna 2019 provozovat společnost Ryanair. Cestující budou linku využívat dvakrát týdně a zatím pouze v letním letovém řádu. Po letech útlumu brněnského letiště se tak jeho možnosti znovu rozšiřují. Dopravce nabízí dlouhodobě linku na letiště Londýn Stansted a od konce října také do italského Bergama, jiný dopravce zajišťuje linku do Mnichova.

Od dubna budou letadla z brněnského letiště mířit i do Berlína
Zdroj: ČT24

Berlínské letiště Schönefeld nabízí desítky letů denně převážně do evropských destinací. Cesta z Brna tam bude trvat hodinu a deset minut. Dopravce zatím zpáteční letenky nabízí za cenu mezi 600 a 1000 korunami.

„Počet pravidelných linek z Brna roste díky intenzivní komunikaci a práci našeho týmu, brněnského letiště a díky spolupráci s Ryanairem. V rozšiřování nabídek pravidelných linek budeme pokračovat,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek (ANO).

Podle předsedy představenstva Letiště Brno Milana Kratiny se očekává, že linka bude létat s vysokou obsazeností, jakou se vyznačuje linka do Londýna a během prvních letů i linka do Bergama.

„O létání z Brna a do Brna je evidentně velký zájem, což nám dává dobrou pozici pro jednání o možném otevření případných dalších tras,“ řekl Kratina.

Letiště se kraj snaží několik let oživit

Brněnské letiště každoročně odbaví mezi 400 a 500 tisíci cestujících, v posledních letech tvořili více než polovinu cestující z charterových letů a téměř polovina cestujících je odbavená během července a srpna. O větší počet pravidelných linek usiluje kraj již několik let, avšak až do letoška dopravci pravidelné linky spíše opouštěli.

Dříve se z Brna létalo například na londýnské letiště Luton, do Eindhovenu či do Moskvy. Velkou konkurencí je Brnu kromě letiště v Praze a Vídni také letiště v Bratislavě, které spustilo masivní marketingovou kampaň právě i v Brně.