Brněnská Riviéra se dočká nerezových bazénů. Rekonstrukce za 215 milionů začala

Do dlouho plánované rozsáhlé rekonstrukce se pustili dělníci na brněnském koupališti Riviéra. Vyjde skoro na 215 milionů korun. Koupaliště patří k největším přírodním rekreačním městským areálům v Česku.

Budoucí podoba brněnské Riviéry
Zdroj: čt24

Do konce května by měly být v bazénech, které mají na délku celkem téměř půl kilometru, nerezové vany.

Přibudou také nové atrakce, vedle drobných vodních a podvodních prvků bude v areálu tobogán a skluzavka, řekl ředitel městské společnosti Starez Martin Mikš. Rekonstrukce je nutná kvůli havarijnímu stavu bazénů, ze kterých unikalo denně až 200 metrů krychlových vody.

Atrakce budou dvě

Životnost nových bazénů je několik desítek let a jejich výhodou je to, že není nutná téměř žádná údržba. Díky tomu klesnou provozní náklady, zvýší je však zase náklady na elektřinu na provoz atrakcí. Rekonstrukce čeká také rozvody vody a filtry.

Dvě větší atrakce jsou maximum, které bylo možné na Riviéru umístit, protože architekti byli proti větším zásahům do podoby unikátního přírodního areálu mezi tokem Svratky a jejím slepým ramenem. Koupaliště patří k největším přírodním rekreačním městským areálům v Česku.

Součástí jsou tři bazény, na krajích plavecký a dětský, uprostřed velký bazén s hloubkou zhruba metr až metr a půl. Voda se čerpá ze slepého ramene Svratky a v suchém období i z veřejného vodovodu.

Opraví se i chodníky

„Do budoucna bychom chtěli postupně také opravovat chodníky. Uvažujeme také o zavlažování trávníků, protože když je sucho, stává se, že tráva je tak sežehnutá, že lidé leží v podstatě na hlíně,“ řekl Mikš.

Ve zkušebním provozu by se mělo koupaliště otevřít příští rok v červnu a pokud bude vše v pořádku, na konci školního roku zahájí běžnou letní sezonu.