Romeo, Cimrman i Škola, základ života. Sledujte divadlo v iVysílání

Pokud byste si chtěli pustit všechna videa v iVysílání, potřebovali byste si na jejich sledování vyhradit 3918 dní. Zorientovat se v množství záznamů pomůžou tipy webu ČT24, zaměřené zejména na kulturní pořady. Na úvod zveme diváky do divadla – na činohru, balet i nový cirkus.

 

Je třeba zabít Sekala (2018). V hanácké vsi je za protektorátu pěkné horko nejen kvůli srpnovému slunci. „Moravský western“ natočil v roce 1997 Vladimír Michálek podle scénáře Jiřího Křižana. Stejné předlohy se držel i režisér Martin Františák v inscenaci Národního divadla Brno. V hlavních rolích proti sobě postavil Igora Bareše a Tomáše Šulaje. 

Video Je třeba zabít Sekala (divadlo)
video

Je třeba zabít Sekala (divadlo)

Lijavec (1997). Záznam oblíbené inscenace Divadla Járy Cimrmana o bourání Rakouska-Uherska anekdotami (ne)doceněného génia. Předvedeno je i jeho psychodrama Nestyda Hausner a nechybí ani zpěv Elektrického valčíku. A možná přijde déšť…

Video Divadlo Járy Cimrmana - Lijavec
video

Lijavec

Škola – základ života (2011). „Ich habe gesagt!“ Věčný boj študáků a kantorů v divadelní komedii Městského divadla Brno. Oblíbený film Martina Friče vycházel ostatně také z inscenace, kterou podle své humoristické prózy napsal středoškolský učitel Jaroslav Žák. 

Video Škola základ života (divadlo)
video

Škola základ života (divadlo)

Stavrogin je ďábel (2005). Režisér Vladimír Morávek vzdal na scéně divadla Husa na provázku hold Dostojevskému adaptací jeho románu Běsi. Do hlavní role obsadil Jana Budaře.  

Video Stavrogin je ďábel
video

Stavrogin je ďábel

Romeo a Julie (2015). Romantická Shakespearova tragédie v baletu Sergeje Prokofjeva, který na scéně Národního divadla nastudoval choreograf a režisér Petr Zuska. Oba představitelé titulních rolí Marta Drastíková a Ondřej Vinklát obdrželi za své výkony Ceny Thálie.

Video Romeo a Julie
video

Romeo a Julie

Pas de quatre (1967). Legendární tanečník a choreograf Miroslav Kůra vystupuje v dvojroli prince Siegfrieda a Rudovouse z Čajkovského baletní svity Labutí jezero.

Video Pas de quatre
video

Pas de quatre

Kolaps (2019). Akrobaticko-světelná show českého souboru Losers Cirque Company. V novocirkusovém obrazu lidského života od narození nechybí akrobacie ani humor. 

Video Losers Cirque Company: Kolaps
video

Losers Cirque Company: Kolaps

Carmen Y Carmen (2019). Dvě hvězdy svých oborů, operní pěvkyně Dagmar Pecková a herečka Bára Hrzánová, každá po svém ztvárňují hlavní hrdinku slavné Bizetovy opery.

Video Carmen Y Carmen
video

Carmen Y Carmen