Kdo získá po Craigovi povolení zabíjet? Náhradníků přibývá

Dosloužil Daniel Craig už Jejímu Veličenstvu a pro služby, které nezvládne jen tak někdo, se hledá nový náhradník? Francouzský deník Le Figaro ukázal na dalšího možného filmového Jamese Bonda. Kromě Toma Hardyho, o němž se spekulovalo už dříve, by si slavného agenta mohl zahrát irský herec Aidan Turner.

Údajní adepti na Jamese Bonda: Aidan Turner a Tom Hardy
Zdroj: ČTK

Dvaatřicetiletého Turnera mohou diváci znát z fantasy trilogie Hobit, v níž si zahrál trpaslíka Kiliho, nebo z historického seriálu Tudorovci. O šest let starší Hardy se objevil v batmanovském příběhu Temný rytíř povstal nebo v oscarovém Revenantovi. Oproti svému „konkurentovi“ má jako agent náskok – i když působením na špatné straně: jako sovětský tajný agent ve stalinském Rusku pátral po Dítěti číslo 44.

Daniel Craig v bondovce Spectre

Zdroj: Forum Film SK
 

Producenti bondovek tvrdí, že zatím uvažují jen o Craigovi – další díl by měl opět se Samem Mendesem, který režíroval poslední dva filmy Spectre a Skyfall, natočit do roku 2018. Sám Craig se ale v rozhovorech vyjádřil, že má Bonda už „po krk“ a chce s ním skoncovat.

Jako o možných vhodných agentech 007 se mluvilo i o Damianovi Lewisovi, známém ze seriálu Homeland (Ve jménu vlasti), nebo dokonce černošském herci Idrisu Elbovi. 

Sean Connery jako James Bond
Profil

Bond ve filmu

Fiktivní britský tajný agent se zrodil jako hrdina napínavých románů Iana Fleminga v roce 1952. S prvním filmovým Bondem se diváci setkali o deset let později ve snímku Dr. No. V tomto příběhu a pak ještě šesti dalších si agenta zahrál Sean Connery. Jen V tajné službě Jejího Veličenstva ho nahradil George Lazenby. Po Connerym povolení zabíjet získal Roger Moore (začal s mottem Žít a nechat zemřít v roce 1973 a skončil Vyhlídkou na smrt v roce 1985). Na dvě bondovky získal slavný agent podobu Timothyho Daltona a poté na čtyři šarm Pierce Brosnana. Daniel Craig je Bondem od Casina Royale v roce 2006.