Pražský hotel Diplomat a plzeňský Angelo koupili Thajci

Pražský hotel Diplomat a polovina plzeňského hotelu Angelo změnily majitele. Od rakouské firmy Warimpex je koupila thajská investiční společnost U City. Prodej se odehrál v rámci transakce, při níž do rukou Thajců přešly podíly v osmi většinou polských hotelech, informoval polský deník Rzeczpospolita. Na transakci upozornily weby Euro.cz a Deník.cz.

Hotel Diplomat v Praze
Zdroj: Hotel Diplomat

Thajci nakoupili od Warimpexu akcie v celkové hodnotě 180 milionů eur (téměř 4,9 miliardy korun). V rámci transakce získali vedle celého hotelu Vienna House Diplomat a poloviny akcií hotelu Angelo Vienna House také dva hotely v Krakově a po jednom v Lodži, Katovicích, městě Miendzyzdroje na baltském pobřeží Polska a v Bukurešti.

Provozovatelskou společností u všech těchto hotelů nadále zůstane firma Vienna House.

Warimpex získá peníze na další projekty

„Od roku 2015 stoupá atraktivita hotelových nemovitostí ve střední a východní Evropě, čehož chceme využít,“ řekl polskému listu šéf Warimpexu Franz Jurkowitsch. „Naše budoucnost bude nadále svázána s hotely a kancelářskými budovami ve střední a východní Evropě a v Rusku,“ uvedl.

Jeho společnost nijak nehodlá vyklidit pole a i nadále chce působit v regionu zahrnujícím i Česko. Trasakcí chtěl Warimpex získat kapitál na další možné projekty.