Formace Trikolóra Svobodní Soukromníci jde do voleb pod heslem „Máme právo žít“

Hnutí Trikolóra, Svobodní a Strana soukromníků kandidují do podzimních voleb společně pod názvem „Trikolóra Svobodní Soukromníci“ a s heslem „Máme právo žít“. Důraz kladou na pravicový program a při čtvrtečním zahájení kampaně na pražském Klárově lídři jejích krajských kandidátek hovořili o ubývání svobod, a to v souvislosti s epidemií covidu, ale i destrukcí podoby tradiční rodiny a dalších hodnot.

Petr Bajer, Zuzana Majerová Zahradníková a Libor Vondráček při zahájení kampaně
Zdroj: ČTK/Šulová Kateřina

Šéfka uskupení a poslankyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková zmínila, že uskupení má společnou kandidátku a míří na pravicové euroskeptické voliče. Podle jejího názoru je takových voličů dost a Trikolóra Svobodní Soukromníci je důstojnou volební alternativou. Pro vstup do sněmovny musí v říjnových volbách uskupení získat nejméně pět procent hlasů.

Hrozbu vidí Majerová v levici, ale také tématech prosazovaných zelenými. Vymezila se přitom například proti „pomatenému genderismu“ či „zapšklému feminismu“, definování rodiny jinak než jako svazku muže, ženy a dětí či politice dotací. Za normální považuje postarat se nejprve o vlastní, až potom se angažovat jinde.

Není normální zakázat lidem chodit do práce, zavřít živnosti, zlikvidovat firmy, zakázat dětem chodit do školy, dusit malé děti rouškami, vypočítala Majerová, co kritizuje její strana v souvislosti s postupem vlády v době epidemie koronaviru. Covid se podle ní stal problémem nejen zdravotním, ale i ekonomickým, společenským a právním.

Video Brífink k zahájení předvolební kampaně hnutí Trikolóra
video

Brífink k zahájení předvolební kampaně hnutí Trikolóra

Zdroj: ČT24

Stínovým ministrem školství má být Klaus mladší

Pírko v barvách české trikolóry zvolilo uskupení podle Majerové jako symbol volnosti a svobody. Uskupení podle ní chce „vrátit normální svět“.

Krajské lídry představila spolu s předsedou Svobodných Liborem Vondráčkem a předsedou Soukromníků Petrem Bajerem. Z volebního programu zazněl cíl snížení státní byrokracie, zmenšení státu, nízkých daní či boj proti nelegální migraci či garance náboženského vyznání, které ale musí zůstat soukromou věcí každého jednotlivce. Země by se podle lídrů uskupení měla připravit na odchod z Evropské unie, protože by měla být suverénním státem, který nikdo nenutí přijímat jiné než vlastní právo.

Příští týden plánuje uskupení prezentaci stínových ministrů, mezi kterými bude za školství odpovídat Václav Klaus mladší, který na jaře odstoupil z vedení Trikolóry a vzdal se postu volebního lídra.

Podle ve středu zveřejněného volebního modelu Data Collect by společná kandidátka Trikolory, Svobodných a Soukromníků získala tři procenta voličských hlasů.