Chovanec: Bezpečnostní opatření potrvají nejméně do pátku

Zvýšená bezpečnostní opatření přijatá po teroristickém útoku v Berlíně potrvají nejméně do pátku, oznámil ministr vnitra Milan Chovanec. Původně měla platit do pondělí.

Video Zprávy v 16
video

Zprávy: Policisté se zaměří na obchodní centra

Policie po atentátu na berlínský vánoční trh posílila hlídky a na některých frekventovaných místech umístila zátarasy. Bezpečnostní opatření se v prosinci zaměřovala mimo jiné na vánoční trhy, v novém roce to jsou například obchodní centra, do kterých lidé míří za výprodeji.

„S ohledem na aktuální situaci nebude sice v ulicích vidět tolik hlídek jako v minulých dnech, policie se však bude dále ve zvýšené míře zaměřovat na ochranu významných měkkých cílů,“ uvedl Chovanec.

Milan Chovanec
Zdroj: ČTK
Autor: Ondřej Deml

Podle policejního prezidenta Tomáše Tuhého bezpečnostní opatření dál zůstávají v Praze i dalších regionech. „Tam, kde bude z pohledu jednotlivých regionů riziko nebo větší koncentrace osob, tam budou opatření,“ uvedl Tuhý.

Policie v pátek znovu vyhodnotí situaci a rozhodne, zda budou zvýšená bezpečnostní opatření pokračovat. Nyní policisté podle Chovance posuzují, zda přistoupí k odstranění některých zábran umístěných v ulicích. 

Ministr rozhodl o posílení bezpečnostních opatření poté, co útočník v Berlíně najel kamionem do vánočního trhu a zabil 12 lidí, mezi nimi i jednu Češku.

Chovanec před Vánocemi odhadl náklady na posílení bezpečnosti na 30 milionů korun, částka ale podle něj bude záviset na tom, jak dlouho budou opatření trvat. „Finální hodnocení budeme dělat po ukončení těchto opatření,“ uvedl Tuhý.

Video Události
video

Události: Z ulic zmizí některé zátarasy, policisté budou hlídat obchodní centra