Výkon, nad kterým se tajil dech. Philippe Petit prošel bez jištění mezi oběma „Dvojčaty“

Stát pevně na nohou platí v tomto případě stoprocentně. Jediné zaváhání či špatný pohyb mohou znamenat pád do 400metrové propasti. Philippe Petit, artista na laně, se před 45 lety pokusil o akt, který už nikdy nikdo nezopakuje. Ráno 7. 8. 1974 přešel na laně bez jištění mezi budovami Světového obchodního centra. Známá „Dvojčata“ v té době byla nejvyššími budovami světa (417 m). Jeho počin vyvolal takový ohlas, že se směle zařadil mezi hvězdy sedmdesátých let. Později si Philippe zahrál v několika filmech, sám se pak stal hlavním aktérem snímku Man on Wire režiséra Jamese Marshe, který získal Oscara za nejlepší dokument.

Po útoku na budovy Světového obchodního centra se Philippe aktivně podílel na propagaci obnovy Světového obchodního centra a slíbil, že pokud bude opět postaveno, znovu se nad ním projde na laně. Technické podmínky nového centra však takový přechod neumožňují. 

„Jsem známý tím, že své sny měním ve skutečnost," říká muž, který před 45 lety přešel na laně mezi "dvojčaty" (zdroj: ČT24)