Internetovým projektem roku je slevomat.cz, osobností Čermák

Praha - Internetovým projektem roku je pro letošní rok podle odborné ankety Křišťálová lupa slevový server slevomat.cz. V kategorii osobnost roku uspěl internetový publicista Miloš Čermák. Novinkou letošního pátého ročníku je vznik kategorie s názvem Dobrej nápad, jejímž vítězem se stal server VideaČesky.cz. Zpravodajský portál ČT24.cz obsadil v kategorii obecná média čtvrtou pozici. Veřejného hlasování v několika dalších kategoriích se zúčastnilo celkem 93 tisíc lidí.

Odborná porota, složená ze sedmdesáti osobností mediální a podnikatelské oblasti, volila taktéž anticenu, která tentokrát připadla projektu datových schránek. Ve veřejném hlasování o nejlepší zpravodajský server uspěl stejně jako v předešlých letech iDnes.cz. Překvapení se nekonalo ani v dalších kategoriích. V internetovém obchodování získal největší přízeň uživatelů web aukro.cz, v komunikačních službách E-mail portálu seznam.cz. Svá vítězství z loňských oceněných obhájil také internetový magazín Živě.cz, sociální síť Facebook, videoportál YouTube. Po přestávce v roce 2009 se letos opět dostal na špici vyhledávač Google.

„Veřejnost v anketě často hlasovala pro projekty, které jsou jí dobře známé a které často využívá. Řada zajímavých webů a služeb, třeba ne tak mediálně zpopularizovaných, však může zůstat v pozadí. Redakce serveru Lupa.cz se proto rozhodla upozornit na jeden takový projekt a udělit zvláštní ocenění pro webovou aplikaci Fakturoid.cz,“ uvedl šéfredaktor Lupy Patrick Zandl.

Nahrávám video

Společnost Nokia vypsala speciální kategorii mobilní služba, ve které se na 1. místě umístily mobilní stránky pro vystavování a správu faktur m.T-Mobile.cz. Anketu Křišťálová Lupa 2010 uspořádal server Lupa.cz ve spolupráci s generálním partnerem společností Nokia Česká republika.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Média

Mediálním zákonem od Klempíře už se vláda zabývat nebude, změní současný, řekl ČT Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) ČT řekl, že vláda už se mediálním zákonem předloženým ministrem kultury Otou Klempířem (za Motoristy) kvůli čtyřem stovkám připomínek zabývat nebude. K tomu, abychom převedli financování veřejnoprávních médií pod státní rozpočet, využijeme změnu současného zákona, dodal předseda vlády. Babiš rovněž nevyloučil, že by prezident Petr Pavel nakonec mohl letět na červencový summit NATO do Ankary. Vláda o věci rozhodne 8. června.
30. 5. 2026Aktualizováno30. 5. 2026

SOUHRN: Zásadní události pátku 29. května

Každý večer přinášíme přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí dne z domova i ze světa. Stručně a přehledně, ale i s potřebným kontextem. Projděte si zásadní zprávy pátku 29. května 2026.
29. 5. 2026

SOUHRN: Zásadní události čtvrtka 28. května

Každý večer přinášíme přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí dne z domova i ze světa. Stručně a přehledně, ale i s potřebným kontextem. Projděte si zásadní zprávy čtvrtka 28. května 2026.
28. 5. 2026

VideoČeská televize uvede novou talk show Na jednoho

Česká televize natáčí novou talk show s názvem Na jednoho. První řada přinese devět epizod – osm osobností v samostatných rozhovorech a jeden speciál. Na dotazy třiceti účinkujících s poruchou autistického spektra bude odpovídat mimo jiné herečka Aňa Geislerová nebo herec Jan Cina. Rozhovory se vyznačují otevřeností a absencí tabu: žádné téma není předem vyloučeno. Formát pořadu převzala Česká televize ze zahraničí. Poprvé se show objevila ve francouzské veřejnoprávní televizi a následně se rozšířila do dalších dvaadvaceti zemí. Českou verzi režíruje Jan Bártek, na obrazovkách bude k vidění letos na podzim.
27. 5. 2026
Načítání...