Pro Ostravu čepuje La Putyka čtyři kousky

Ostrava – Takový cirkus Ostrava zřejmě ještě nezažila, jaký ji čeká od 30. března do 9. dubna. V bývalém plynojemu v Dolních Vítkovicích předvede své akrobatické a klaunské dovednosti pravděpodobně nejznámější tuzemský soubor nového cirkusu Cirk La Putyka. Z jeho repertoáru bude možné vidět čtyři inscenace.

Mistři v akrobatických skocích na trampolíně nebo bojového umění wushu ztvárňují, co se honí v hlavách hospodských štamgastů. Up'End'Down je příběhem člověka, který žije jen svými vzpomínkami. Vzdušnou akrobacii střídá ve Slapstick Sonatě groteskní komedie éry němého filmu. Nejnovější Risk vznikl jako součást většího mezinárodního projektu Lacrimae, létají v něm nejen akrobaté, ale také nože a v šestimetrové výšce balancují šálky kávy.

Pokud je nový cirkus právě ten váš a nemáte to do dolních Vítkovic daleko, pak můžete zajít na to nejlepší ze současného tuzemského nového cirkusu. „Kromě festivalu Spectaculo Interesse a letních Colours jsme zatím v Ostravě nehráli. Máme radost, že poprvé samostatně to bude se všemi našimi představeními a navíc v tomto úžasném industriálním prostředí, kam se nový cirkus skvěle hodí,“ těší se na ostravská představení principál La Putyky Rosťa Novák.

Na čtyři kousky budete moci do La Putyky zajít v následujících termínech: La Putyka (30. + 31. 3.), Up'End'Down (2. + 3. 4.), Slapstick Sonata (5. + 6. 4.), Risk (8. + 9. 4).