Státní zástupce podal žalobu na Kvapila s Novotným

Brno - Státní zástupce podal žalobu na exstarostu Brna-Žabovřesk Aleše Kvapila a bývalého tajemníka Brna-střed Radovana Novotného. Brněnským politikům hrozí za spáchání zločinů přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby až 12 let vězení. Případem se nyní bude zabývat Krajský soud v Brně. Zatím se neví, kdy by mohl proces začít. Dvojice čelí obvinění, že požadovala milionový úplatek za vydání stavebního povolení.

Muži chtěli podle neoficiálních informací úplatek za to, že získají soukromé firmě povolení pro stavební projekt v Žabovřeskách. Patřili k vlivným členům brněnské ODS, ze které byli posléze vyloučeni. Nyní jsou ve vazbě v Brně-Bohunicích. Kvapil s Novotným usilují o své propuštění na kauci. V uplynulých dnech jim soud vyhověl. Kvapil uhradil čtyři a Novotný dva miliony korun. Již minulý pátek se očekávalo, že budou propuštěni. Státní zástupce ale proti rozhodnutí o propuštění na kauci podal stížnost. Za chybu považuje, že soud údajně před vydáním tohoto verdiktu nezkoumal původ peněz.

Krajský soud se bude zabývat nejen okolnostmi souvisejícími s údajným úplatkem, ale také stížností na propuštění z vazby. K té by se měl vyjádřit asi za dva týdny. Kvapil s Novotným do té doby zůstanou ve vězení.

Vydáno pod