Ochránce trápí „množírny“ psů, zvířata v nich často trpí

Praha – Překupníci se psy a velké chovy jen kvůli štěňatům jsou v České republice čím dál větším problémem. Před pár dny policisté na Kladensku odebrali chovatelce pět dehydrovaných a vyhublých psů. Žena je podezřelá z týrání zvířat. Další případ je mnohem rozsáhlejší. Ochránci objevili 60 psů chovaných v klecích a králíkárnách. Odhalování podobných chovů je ale složité a často se na ně přijde až ve chvíli, kdy chovatel přestane zvířata zvládat a dobrovolně se jich vzdá.

Chovatelka z obce Holousy u Kladna na sebe upozornila sama. Někdo jí ukradl březí fenu, a proto zavolala policii. Strážci zákona ale na místě našli několik zbědovaných psů, zvířata tak ženě okamžitě odebrali. Podle veterináře Karla Klause byla vyhublá, bez vody, žrádla, zablešená a plná parazitů: „Tady se jedná jednoznačně o týrání.“

„Čekáme na vyjádření veterinárního lékaře a na základě toho budeme dál jednat,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Chovatelka Hana Černá se hájí, že psy měla jen krátce a už je v takovém stavu dostala. „Já mám ráda psy, já jsem nikdy žádnému nic neudělala. Žrádlo jim dávám, normálně je krmím,“ řekla ČT.

Nahrávám video
Reportáž Kamily Štichové
Zdroj: ČT24

Odebraní psi skončili v nedalekém útulku, kde je časem nabídnou k adopci. O chovatelce tu ale vědí, její aktivity už sledují několik let. Podezírají ji, že se zvířaty obchodovala. Přes inzeráty měla získávat darované psy, které buď rozmnožovala, nebo dál prodávala. „Já když si nějakého psa vezmu, třeba to nikdo nechce, vyhodil by to, tak já si toho psa vezmu a pak ho třeba prodám, nebo dám pryč,“ tvrdí chovatelka.

Před pár dny ochránci zvířat odhalili další rozsáhlou „množírnu“. Starší žena chovala přes šedesát psů v kotcích a králíkárnách jen za účelem jejich rozmnožování. Jejich zdravotní stav je tak špatný, že některé fotografie se nedají ani zveřejnit.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Policie po derby vyšetřuje i napadení v sektoru hostí či poničení sedaček

Policie po sobotním předčasně ukončeném pražském fotbalovém derby mezi Slavií a Spartou vyšetřuje kromě napadení sparťanského brankáře i další trestné činy. Vběhnutí fanoušků na plochu a napadení sektoru hostí vyšetřuje jako výtržnictví. Prověřuje také poničení LED panelů, sedaček a toalet jako poškození cizí věci. Ministerstvo vnitra zahájí se Slavií správní řízení. V reakci na výtržnosti vznikne pracovní skupina při vládní radě pro sport, prevenci a zdraví.
12:02Aktualizovánopřed 23 mminutami

O novém náčelníkovi generálního štábu by mohlo být jasno do pátku, řekl Babiš

O novém náčelníkovi generálního štábu by vláda mohla mít jasno do pátku, řekl po jednání kabinetu premiér Andrej Babiš (ANO). Vybírat budou ze čtyř kandidátů, konkrétní jména zatím nikdo z vlády neuvedl. Ministr obrany Jaromír Zůna (za SPD) měl původně s předsedou vlády o dalším šéfovi české armády jednat v pondělí. Podle Babiše to ale nestihli, protože na společné schůzce s novým zmocněncem pro naplňování závazků Severoatlantické aliance (NATO) Jakubem Landovským mluvili o strategii výdajů.
03:10Aktualizovánopřed 2 hhodinami

Landovský se stal zmocněncem pro plnění závazků vůči NATO

Bývalý velvyslanec ČR při Severoatlantické alianci (NATO) Jakub Landovský se stal vládním zmocněncem pro plnění závazků vůči NATO. Návrh na vytvoření pozice i jeho jmenování v pondělí schválila vláda, oznámil premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci po jednání kabinetu. Že se Landovský zmocněncem stane, oznámil předseda vlády už před týdnem v televizi Nova. Slibuje si od něj naplnění cílů vůči Alianci, tedy vydávat na obranu minimálně dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP).
před 2 hhodinami

Není hantavirus jako hantavirus. Některé druhy jsou i v tuzemsku

Obavy z hantaviru se šíří Evropou kvůli událostem na výletní lodi, kde se tento virus rozšířil a nejméně tři osoby připravil o život. Počet nakažených virem s vysokou smrtností od té doby dále roste. Tito vnitrobuněční parazité se vyskytují i v Česku, jen nejsou ani zdaleka tak nebezpeční jako jejich příbuzní z výletního plavidla.
před 4 hhodinami

Východní část Česka zasáhnou odpoledne a v noci silné bouře, varuje ČHMÚ

Východní polovinu republiky a také část severních Čech zasáhnou odpoledne a v noci na úterý silné bouře. Hrozí při nich zatopení podchodů či sklepů, rozvodnit se mohou malé toky. Škody může způsobit také vítr. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V úterý se s příchodem takzvaných ledových mužů citelně ochladí a denní teploty se budou držet jen kolem deseti stupňů. Na horách může sněžit. V noci na středu mohou teploty klesnout pod nulu. Poté se začne opět oteplovat.
08:31Aktualizovánopřed 5 hhodinami

Maloobchodní tržby v březnu zrychlily meziroční růst na 4,9 procenta

Maloobchodní tržby v březnu zrychlily meziroční růst na 4,9 procenta z revidovaných 3,7 procenta v únoru. Přispěl k tomu především internetový prodej a prodej potravin. Meziměsíčně tržby rostly o 1,2 procenta. Údaje bez započtení prodejů a oprav aut zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
10:07Aktualizovánopřed 6 hhodinami

VideoNedohrané pražské derby je dle Portlíka ostuda. Prokop chce exemplární tresty

Za půl roku zamíří lidé ke komunálním volbám. A vyberou v nich mimo jiné nového primátora Prahy. Pozvání do Duelu ČT24 přijali kandidáti na tuto funkci – předseda pražské organizace hnutí ANO Ondřej Prokop a 1. místopředseda ODS Tomáš Portlík. Hosté debaty moderované Terezou Kručinskou probrali mimo jiné pražské derby, které se v sobotu nedohrálo kvůli výtržnostem fanoušků. Prokop událost označil za „otřesnou“ a „skandální“ a nesmí se podle něj opakovat. „Fotbal je generační sport, kam chodí dědečkové, tatínkové se syny. (...) Je potřeba dát exemplární tresty pro lidi, co vtrhli na to hřiště,“ říká Prokop. Portlík dění na stadionu označil za ostudné a chybu vidí také v počínání pořadatelů. „Obávám se, že podobná zkušenost povede k tomu, že se bude muset na stadionu dělat takzvaný face recognition (rozpoznávání obličejů), abychom uměli zaměřit fanoušky, kteří tam nepatří, a že se bude muset možná zavádět i registrace,“ pronesl.
před 8 hhodinami

VideoHosté Událostí, komentářů týdne probrali fotbalové výtržnosti

Hosté Událostí, komentářů týdne probrali sobotní pražské derby mezi fotbalisty Slavie a Sparty, které se z důvodu výtržností fanoušků nedohrálo. Tématem debaty byl také spor prezidenta a vlády o zastupování Česka na summitu NATO, vojenská přehlídka v Moskvě a aktuální vývoj v kauze Čapí hnízdo a v takzvané bitcoinové kauze. Pozvání přijali komentátor z Lidovek.cz Martin Zvěřina, spisovatelka a podcasterka Markéta Lukášková, redaktorka Deníku N Petra Procházková, novinář a spisovatel Ondřej Neff a filmový režisér a producent Václav Marhoul.
před 8 hhodinami
Načítání...