Motoristé zaplnili pneuservisy

Praha - Předpověď sněžení se projevila ihned ve zvýšeném zájmu o pneuservisy. Poptávka po zimních pneumatikách vyskočila až o 70 procent. Již o víkendu měly některé pražské pneuservisy zcela plno a odkazovaly zákazníky na polovinu tohoto týdne. I tyto termíny se však rychle zaplnily. Odborníci radí přezout auto na zimní pneumatiky, když teploty klesnou pod sedm stupňů. Od listopadu navíc začne opět platit povinnost mít zimní obutí na části dálnice D1 a na některých horských silnicích.

„Ještě větší nápor čekáme, až skutečně napadne první sníh. Češi zásadně nechávají přezouvání na poslední chvíli,“ uvedl například technik pneuservisu v Praze na Krejcárku. „Zimní sezona se už začíná více než slibně rozjíždět, což se odráží v rostoucím počtu našich zákazníků,“ doplnil obchodní ředitel servisní sítě BestDrive Roman Sabol.

„Poptávka je v tuto chvíli limitována skladovými zásobami, čili lze říci, že zákazníci kupují v naprosté většině pneumatiky uvedené skladem,“ řekl výkonný ředitel provozovatele serveru Nejlevnějšípneu.cz Petr Vohralík.

Řidiči zaplnili pneuservisy (zdroj: ČT24)

Prodej zimních pneu se letos rozběhl ještě před ochlazením. Mnozí motoristé se začali obávat růstu cen, který oznámili někteří výrobci, a proto zimní pláště nakoupili dříve. Například Bridgestone od října zdražil v Evropě až o šest procent. Podle Sabola v souvislosti s informacemi o růstu cen vzrostl i prodej nových letních pneu.

Pro pneumatiky platí pravidlo, že by měly mít vzorek minimálně čtyři milimetry a jejich stáří by nemělo překročit čtyři roky. Na zimní pneu přezouvá kolem 60 až 70 procent řidičů.

Pneuservis
Zdroj: ČT24, ČT24
Vydáno pod