Požáry kombajnů na jižní Moravě způsobily milionové škody

Brno/Dražovice (Vyškovsko) - Milionové škody způsobily v posledních dnech na jihu Moravy požáry kombajnů. Od středy do dnešního podvečera vyjížděli hasiči nejméně k pěti hořícím zemědělským strojům. Dnes zasahovali u Mikulova na Břeclavsku a Veverské Bítýšky na Brněnsku.

V noci na dnešek hořel kombajn v Dražovicích na Vyškovsku. Škoda dosáhla dvou milionů korun. Hasiči požár uhasili krátce po půlnoci. Příčinou je pravděpodobně technická závada, uvedl mluvčí hasičského sboru Jaroslav Mikoška.

U Mikulova se dnes po 17:00 plameny rozšířily z kombajnu také na okolní pole. Hasiči museli konstrukci stroje zcela rozebrat. Škodu předběžně vyčíslili na milion korun. Příčinu zatím neurčili, stejně jako v případě Veverské Bítýšky.

Ve středu shořel jeden kombajn při sklizni řepky v Horních Kounicích na Znojemsku. Plameny stroj zničily, škoda se blížila ke dvěma milionům. Větším škodám se podařilo zabránit ve středu v Dubňanech na Hodonínsku. Vznícenou elektroinstalaci tam zemědělci zkrotili hasicím přístrojem.