Jakub Holuša zaběhl v Irsku český halový rekord na 1500 metrů

Athlone (Irsko) - Běžec Jakub Holuša vytvořil na mítinku v irském Athlone český halový rekord v závodu na 1500 metrů časem 3:38,79 minuty a splnil limit na halové mistrovství světa v Sopotech. Dosavadní rekord Michala Šnebergera z roku 2005 překonal o 11 setin. Druhý byl v cíli skoro o půl sekundy za Holušou domácí mílař David McCarthy. „Vodič se staral o tempo do osmistovky, pak jsem závodil sám. Byl to skvělý běh a ještě cítím rezervy. Kdybych byl v nějakém rychlejším závodu, myslím, že mám na ještě lepší čas,“ řekl Holuša.

Zpočátku se neběželo příliš rychle. „Já jsem zabral na poslední čtyřstovce. Mám z toho ale výborný pocit, se začátkem sezony mohu být velmi spokojený,“ prohlásil Holuša na webu Top Athletics.

Holuša, jenž za dva týdny oslaví 26. narozeniny, se v roce 2007 stal juniorským mistrem Evropy v běhu na 3000 metrů překážek. Má bronz z evropského šampionátu do 23 let na 1500 m a předloni vybojoval stříbro na osmistovce na halovém MS v Istanbulu.

Pak odešel po sporech s koučem Josefem Vedrou z jeho skupiny a loňská sezona pod vedením Dalibora Kupky se Holušovi nevydařila. Před letošní sezonou se hodně věnoval delším běhům ve skupině Jiřího Sequenta a společná příprava mu jde k duhu.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...