Frenštát se zbaví chátrající hornické ubytovny

Frenštát pod Radhoštěm - Železobetonová monstra, která už více než dvacet let hyzdí místní část Papratná ve Frenštátu pod Radhoštěm, konečně zmizí. Nepoužívanou hornickou ubytovnu začali dělníci pomalu rozebírat. Dlouho očekávané demoliční práce budou na místě probíhat až do podzimu.

Tři budovy na okraji města postavila společnost OKD v roce 1985. Mělo v nich bydlet až 900 horníků z neotevřeného Dolu Frenštát. Stavby však nebyly nikdy zkoulaudovány a nesloužily svému účelu. Po odložení plánů na těžbu v roce 1989 je OKD chtělo přestavět na byty. Ani tento záměr se nedočkal realizace.

V loňském roce tedy současný vlastník, společnost RPG, rozhodl, že dvanáctipatrové zchátralé domy na vlastní náklady zbourá. Demolice by měla být hotova v listopadu, poté chce majitel řešit další využití pozemku.

Vzhledem k tomu, že se pozemek nachází v CHKO Beskydy, počítá se spíše se sportovně-rekreačním využitím. Firma o tom chce začít jednat s městem a případnými dalšími zájemci na začátku příštího roku.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...