TÉMA

Varnsdorf

Soud uložil v kauze podvodů s řidičskými průkazy provozovatelům autoškol podmínky
Okresní soud v Jablonci nad Nisou uložil dvěma provozovatelům autoškol z Jablonecka v kauze neoprávněně vydaných řidičských průkazů podmínky a peněžité tresty. U obou schválil dohodu o vině a trestu, kterou uzavřeli se státním zástupcem. Rozhodnutí soudu je pravomocné.
12. 10. 2023, Aktualizováno12. 10. 2023 15:56|
Dva obžalovaní v kauze podvodů u řidičských zkoušek na Děčínsku přiznali vinu
Dva z šestice obžalovaných v rozsáhlé kauze údajných podvodů při vydávání řidičských průkazů ve Varnsdorfu u soudu v Děčíně přiznali vinu a přistoupili na dohodu o vině a trestu. Schválit dohodu musí soud. Vinu odmítl zkušební komisař, další dva zástupci autoškol i tlumočník. Řidičský průkaz podle státního zástupce neoprávněně získalo přes sedm set lidí z celé České republiky.
24. 8. 2023|
Řidičský průkaz na nákladní auto po dvou hodinách jízd. Soud řeší podvody ve Varnsdorfu
Okresní soud v Děčíně zahájil hlavní líčení zřejmě nejrozsáhlejšího případu podvodů při vydávání řidičských průkazů. Obžalobě čelí komisař z úřadu ve Varnsdorfu, čtyři zástupci autoškol a tlumočník. Průkazy podle státního zástupce neoprávněně získalo více než sedm set lidí z celé země. Nejvyšší trest hrozí komisaři, až deset let vězení.
15. 6. 2023|
Do Varnsdorfu se jezdilo pro řidičák z celé republiky. Za korupci padlo šest obžalob
Ve Varnsdorfu na Děčínsku získaly stovky lidí řidičský průkaz neoprávněně. Obžalobě čelí šest osob, mezi nimi komisař, zástupci autoškol i tlumočník. Hrozí jim až desetiletý trest vězení. Úplatky dostávali dva komisaři od autoškol z celého Česka, jeden v průběhu vyšetřování zemřel. Stovky lidí čelí stíhání z křivé svědecké výpovědi, řekli vyšetřovatelé z děčínského policejního odboru. Je to podle nich nejspíše největší případ korupce při udělování řidičských průkazů v zemi. Případem se začne soud zabývat v červnu.
10. 5. 2023|
Ve městech roste zájem o třídění bioodpadu. Lidé tím také mohou ušetřit
V České republice přibývá lidí, kteří třídí rostlinný odpad. Například v Praze se zájem o třídění zvýšil až dvojnásobně. Obyvatelé si tam za hnědé popelnice od ledna nemusí nic připlácet. Zájem se ale zvedl ve všech městech, která ČT oslovila. Podle odpadových hospodářů za to může bezplatné dodání nádob a vidina nižších poplatků za odpady.
20. 11. 2022|Šárka Mollerová
Stát měl informace o uprchlících zjišťovat od začátku, míní hejtman Schiller
„Systém začleňování a přerozdělování uprchlíků měl být nastaven už dřív a my na to jako hejtmani upozorňovali od začátku,“ prohlásil v Interview ČT24 hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO). Zmínil rovněž, že stát by měl běžence motivovat k tomu, aby se přestěhovali do oblasti, kde jsou volné kapacity. Dodal, že pro uprchlíky vznikne informační systém, který však bude aktivní až v červnu.
18. 5. 2022|
Vyškov nechce ubytovat romské uprchlíky z Ukrajiny. Protestují i další města
Vedení Vyškova se otevřeným dopisem obrátilo na ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli ukrajinským Romům. V dopise zveřejněném i na webu města nesouhlasí s možností jejich umístění v bývalé důstojnické ubytovně. Proti umístění romských uprchlíků z Ukrajiny se v předchozích dnech vyslovily i Boskovice na Blanensku, na Vysočině pak například Kramolín.
5. 5. 2022, Aktualizováno5. 5. 2022 20:09|
Kvůli pronájmu radarů ve Varnsdorfu obžaloval státní zástupce bývalé vedení města
Státní zástupce podal u krajského soudu v Ústí nad Labem obžalobu na čtyři lidi a jednu firmu kvůli pochybnému pronájmu radarů ve Varnsdorfu na Děčínsku. Mezi obžalovanými je bývalý starosta města Stanislav Horáček a místostarosta Josef Hambálek. Firma Water Solar technology, která na základě veřejné zakázky radary provozovala a dostávala peníze za každý zjištěný přestupek, podle policie neoprávněně získala přes dvacet milionů korun.
25. 2. 2022|
Firmám ve Šluknovském výběžku chybějí pracovníci, rozhodly se je samy vyučit
Firmy ve Šluknovském výběžku se rozhodly vzkřísit některé skoro zapomenuté učební obory, například slévárny v Rumburku za tři sta milionů korun postavily novou výrobní halu. Chybí jim ale lidé, kteří by v ní pracovali, a protože i jiné společnosti v regionu potřebují kompetentní pracovníky, rozhodly se, že je vychovají samy.
22. 10. 2021|
V noci teploty klesnou i pod minus desítku. Mráz zasáhne hlavně sever Česka
V noci z neděle na pondělí hrozí silný mráz na severovýchodě Čech a na severu Moravy se Slezskem. Teploty mohou při malé oblačnosti klesat až pod minus dvanáct stupňů Celsia, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Dětem a starším lidem doporučuje omezit délku pobytu venku.
31. 1. 2021|
O víkendu možná zažije Česko arktický den. V posledních letech ale opravdový mráz chybí
Konec týdne přinese v noci poměrně silné mrazy a teploty zůstanou pod nulou i přes den. Situace, která v kontextu posledních zim nepřichází příliš často, a tak se nám možná zdá, že jde o něco výjimečného. Jenže pohlédneme-li do historie, nejde o nijak nízké teploty.
15. 1. 2021|Michal Žák
MfD: Policie navrhla obžalovat exstarostu Varnsdorfu Horáčka kvůli radarům
Policie ukončila vyšetřování pronájmu radarů na měření rychlosti ve Varnsdorfu na Děčínsku a navrhla obžalovat čtyři lidi a jednu firmu. Mezi nimi i bývalého starostu Stanislava Horáčka, který byl několik týdnů ve vazbě, a někdejšího místostarostu Josefa Hambálka. V sobotu to napsal deník Mladá fronta Dnes.
12. 12. 2020|
Reportéři ČT
Kvůli nelegálním radarům Varnsdorfu hrozí, že bude muset řidičům vracet miliony za pokuty
Městu Varnsdorf hrozí, že bude muset řidičům vracet desítky milionů korun za vybrané pokuty. Důvodem jsou radary, které radnice rozmístila v rozporu se zákonem. Podle kritiků příslušná smlouva fungovala jako továrna na peníze pro firmu, která radary provozovala, šéfa firmy i bývalého starostu už také obvinila policie. Toho navíc podezírá i z toho, že výhodnou smlouvu pro firmu neuzavřel bez vlastního prospěchu. Případ dlouhodobě sledují Reportéři ČT.
31. 8. 2020|
Varnsdorf při provozu radarů nepostupoval podle zákona, rozhodl soud
Město Varnsdorf nepostupovalo podle zákona při pronájmu radarů soukromé firmě. Usnesení rady města, na které navázalo uzavření nájemní smlouvy na radary na měření rychlosti, jsou nezákonná a Krajský soud v Ústí nad Labem je pátečním rozhodnutím zrušil. Město kritizovanou smlouvu s firmou Water Solar Technology (WTS) provozující radary koncem loňského roku vypovědělo. V souvislosti s pronájmem radarů policie obvinila pět lidí včetně bývalého starosty Stanislava Horáčka.
10. 7. 2020, Aktualizováno10. 7. 2020 11:51|
Bývalý starosta Varnsdorfu Horáček, stíhaný kvůli pronájmu radarů, byl propuštěn z vazby
Bývalý starosta Varnsdorfu Stanislav Horáček, stíhaný v souvislosti s pronájmem radarů, byl v úterý propuštěn z vazby. Uvedl to na svém webu Děčínský deník. Horáček strávil ve vazbě necelých osm týdnů, je trestně stíhaný spolu s dalšími osobami. Čelí obvinění z několika trestných činů v souvislosti se spornou zakázkou na pronájem radarů na měření rychlosti.
4. 2. 2020|
Reportéři ČT
Problematické radary ve Varnsdorfu končí. Exstarosta je ve vazbě, policie kvůli nim stíhá několik lidí
Radary ve Varnsdorfu, které měří překročení povolené rychlosti, na konci ledna končí. Kvůli problematické smlouvě s firmou Water Solar Technology policisté stíhají čtyři fyzické osoby a jednu právnickou a ve vazbě je bývalý starosta města Stanislav Horáček, který kvůli kauze skončil v hnutí ANO. Město si začátkem ledna zvolilo nové vedení, které kontrakt vypovědělo. Případ sledovali Reportéři ČT.
28. 1. 2020|
Zastupitelé Varnsdorfu odvolali starostu Horáčka, jeho nástupcem bude Solloch
Novým starostou Varnsdorfu se stal Roland Solloch (za ANO). Ve funkci nahradil trestně stíhaného Stanislava Horáčka, kterého zastupitelé odvolali kvůli sporné zakázce na radary na měření rychlosti. Další stíhaný politik, místostarosta Josef Hambálek (ANO) rezignoval na funkci sám, nechce prý městu kazit pověst. Novým místostarostou je Jiří Sucharda z ODS.
9. 1. 2020, Aktualizováno9. 1. 2020 19:41|
Radní Varnsdorfu se rozhodli ukončit smlouvu o nájmu radarů
Radní Varnsdorfu na Děčínsku se na zasedání 20. prosince rozhodli ukončit smlouvu o pronájmu radarů na měření rychlosti se společností Water Solar Technology, vyplývá z usnesení zveřejněného na internetových stránkách města. Smlouva byla terčem kritiky opozice a radnice za zakázku dostala opakovaně pokuty od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Policie zakázku prověřuje, v případu obvinila jednu právnickou osobu a čtyři lidi včetně varnsdorfského starosty Stanislava Horáčka (ANO), který skončil ve vazbě.
29. 12. 2019|
ANO vyloučilo starostu Varnsdorfu Horáčka, kvůli městským radarům skončil ve vazbě
Varnsdorfský starosta Stanislav Horáček skončil v ANO. Kvůli kauze pronájmu radarů ho hnutí na středečním jednání předsednictva vyloučilo, potvrdil předseda ANO Andrej Babiš. Horáčka minulý týden poslal do vazby Okresní soud v Děčíně. V případu jsou obviněni celkem čtyři lidé a jedna právnická osoba. Místostarosta Varnsdorfu Josef Hambálek (ANO), který je stíhán na svobodě, řekl, že chod úřadu je zajištěn.
19. 12. 2019|
Antimonopolní úřad zrušil Varnsdorfu pokutu za výběr radaru, zakázku prověří znovu
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 300 tisíc korun, kterou uložil Varnsdorfu za zadávání zakázky na systém měření rychlosti ve městě. Antimonopolní úřad ji na Rafajův pokyn projedná znovu. Zakázku vyšetřuje policie, starosta města Stanislav Horáček (ANO) je od pátku ve vazbě.
18. 12. 2019|
Soud poslal do vazby starostu Horáčka kvůli radarům ve Varnsdorfu. Místostarosta je na svobodě
Okresní soud v Děčíně v pátek uvalil vazbu na starostu Varnsdorfu a ústeckého krajského zastupitele Stanislava Horáčka (ANO), který je obviněn v souvislosti s případem pronájmu radarů. V případu jsou obviněni čtyři lidé a jedna firma. Místostarosta Josef Hambálek (ANO) byl propuštěn a je stíhán na svobodě.
13. 12. 2019, Aktualizováno13. 12. 2019 18:28|
Žalobce navrhl vazbu pro dva zadržené kvůli radarům ve Varnsdorfu
Státní zástupce ve čtvrtek předložil děčínskému soudu návrh na vazbu pro dva ze tří zadržených v případu pronájmu radarů ve Varnsdorfu. V případu jsou obviněni čtyři lidé a jedna právnická osoba, tři z obviněných byli dokonce zadrženi. Podle informací České televize jsou mezi zadrženými i varnsdorfský starosta Stanislav Horáček (ANO) a také místostarosta Josef Hambálek (ANO). Státní zástupce neupřesnil, pro koho vazbu navrhl.
12. 12. 2019|
Policie ve Varnsdorfu zadržela starostu a místostarostu. Kvůli radarům obvinila pět osob
Policie v severočeském Varnsdorfu obvinila pět osob v souvislosti s takzvanou radarovou kauzou – pochybnou smlouvou na provozování místního radarového systému a výběr pokut. Tři z obviněných policisté také zadrželi. Podle informací České televize jsou mezi zadrženými i varnsdorfský starosta Stanislav Horáček (ANO) a také místostarosta Josef Hambálek (ANO).
11. 12. 2019, Aktualizováno11. 12. 2019 19:43|
Varnsdorf dostal za smlouvu na radary tři pokuty. Zaplatit má téměř milion korun
Radnice ve Varnsdorfu na Děčínsku dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) tři pokuty za zadávání zakázky na systém měření rychlosti v celkové výši 950 tisíc korun. Dvě pokuty předseda ÚOHS Petr Rafaj vrátil úřadu k novému projednání. Rozkladem, který město podalo proti třetí pokutě, se bude Rafaj teprve zabývat. Vyplývá to z internetových stránek úřadu. Starosta Varnsdorfu Stanislav Horáček (ANO) ve čtvrtek řekl, že město podalo proti třetí pokutě rozklad.
24. 10. 2019|