Štvanice: Tramvajová zastávka už čtvrt roku omezuje provoz na magistrále, pořád ale nefunguje

Tramvajová zastávka stojí na Hlávkově mostě na pražské Štvanici už čtvrt roku. Kvůli ní je na magistrále omezena rychlost a auta musí jezdit v zúžených pruzích. Tramvaje ale na zastávce stavět nesmí – podle policie totiž pořád není dost bezpečná.

Video Události v regionech (Praha)
video

Události v regionech: Tramvajová zastávka na Štvanici pořád nefunguje

Pokud člověk cestuje veřejnou dopravou, má zatím dvě možnosti, jak se na Štvanici dostat. Buď může jet přívozem, ale ten funguje jen v letních měsících. Druhá varianta je dojet na Vltavskou nebo na Florenc (respektive na Těšnov) a pak jít pěšky.

Tramvaje sice přes Hlávkův most u Štvanice projíždějí, ale nestaví tam. Na ostrov přitom často jezdí děti – na tenis nebo do skate parku. 

Tramvajou zastávku vybudovaly Technická správa komunikací a Dopravní podnik už loni v říjnu. „Policie ale trvá na tom, že před přechody musí být zdrsněn povrch, aby byla dojezdová trasa k nim co nejbezpečnější. Aby auta bezpečně zabrzdila, když padne červená,“ konstatuje místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský (SZ).

S omezenou rychlostí si řidiči moc hlavu nelámou

Praha 7 umístila na začátek mostu v obou směrech dopravní značky s omezením rychlosti na 50 kilometrů v hodině. Jenže ne všichni řidiči je respektují. Navíc drtivá většina z nich nepoužívá blinkry, když před zastávkou kvůli zúžení přejíždějí z pruhu do pruhu. 

Tramvaje na Štvanici podle místostarosty poprvé zastaví nejdřív v únoru.