Policie obvinila tři dívky z vraždy seniora z Prahy, dvě jsou nezletilé

Praha - Policie obvinila tři dívky z vraždy dvaasedmdesátiletého muže z Prahy 9. Kromě toho je viní i z obecného ohrožení kvůli pokusu založit požár, kterým chtěly zahladit stopy. Plnoleté dívce hrozí 18 let vězení, dvěma mladistvým poloviční tresty. Zavražděného seniora našli policisté v pondělí v jednom z letňanských bytů a v souvislosti s vraždou po trojici dívek do čtvrtka pátrali. Ještě dnes chce policie předat státnímu zástupci návrh na vzetí do vazby.

Podle mluvčí pražské policie Jany Rösslerové se dívky dostaly s mužem do slovního konfliktu, po kterém ho napadly a zabily. Aby zahladily stopy, zapnuly plynový sporák, na který naházely hořlavé předměty a pokusily se založit požár. „Vyšetřovatelé nakonec obvinili ze spáchání trestného činu vraždy a obecného ohrožení osmnáctiletou ženu a ze spáchání provinění (vražda a obecné ohrožení) její dvě mladistvé kamarádky,“ uvedla Rösslerová. Dívky se znaly z výchovného ústavu.

Po činu se trojice schovávala u železniční trati v Litoměřicích. „V nočních hodinách nesjpíš pohár jejich trpělivosti přetekl a podle svých slov na sebe samy přivolaly policisty,“ uvedla Rösslerová. Pražští kriminalisté si pro dívky přijeli na služebnu do Litoměřic a odvezly je do sídla pražské mordparty v Kongresové ulici. S ohledem na věk obviněných ale policie žádné další bližší informace k případu sdělovat nebude.