Je trutnovský festival důstojné místo pro uzavření sňatku?

Trutnov – Přání dvou mladých lidí uzavřít sňatek na blížícím se hudebním festivalu Open Air v Trutnově tamní radnice nevyhoví, jejich žádost zamítla. Podle matrikářky je prostředí festivalu pro svatební obřad nedůstojné. Petra a Martin z Kutnohorska si pro sňatek vybrali festival proto, že spolu na Open Air do Trutnova už několik let jezdí a mají k němu citové pouto.

Podle matrikářky Městského úřadu Trutnov Věry Ouhrabkové není festivalové prostředí důstojné místo pro uzavření sňatku, jak stanovuje zákon o rodině. Žadatel o svatební obřad Martin Kouřil s tím nesouhlasí. Sám se prý účastnil svatby kamaráda na motorkářském srazu.

Mladý pár tvrdí, že jim sňatek na festivalu v únoru slíbil starosta Ivan Adamec. Proto si už nechali do prstýnků předem vyrýt datum 21. srpen se symbolem přehlídky, jak sdělila žadatelka o svatební obřad Petra Kalousková. Česká televize požádala starostu o vyjádření. Odpověděl, že do kamery nikdy nic neřekne a zavěsil telefon.

Video Reportáž Vlastimila Weinera
video

Reportáž Vlastimila Weinera

Martin s Petrou tedy musí 21. srpna do zdejší obřadní síně. Svatby v Česku se už konaly i na různých kuriózních místech. Například starosta Červeného Kostelce nastoupil s matrikářkou a snoubenci do koše balónu a oddával za letu vysoko nad zemí.

Mluvčí hradeckého magistrátu Václav Svoboda říká, že o místě obřadu má právo rozhodnout matrika. Žadatelé však mohou podat odvolání ke krajskému úřadu.