Který je ten pravý? Vyberte českého interpreta pro soutěž Eurovize

Debbi, kapely Doctor Victor a Eddie Stoilow, Eva Burešová, Mikolas Josef a Pavel Callta. Šestice českých interpretů, mezi nimiž se rozhodne o tuzemském zástupci v soutěži Eurovision Song. Pro svého favorita mohou diváci hlasovat od 8. do 22. ledna, v rozhodování jim pomůžou soutěžní skladby. Před čtvrt milionem diváků z celé Evropy vystoupí vítěz v květnu tohoto roku.

Video Sestřih: Finalisté národního kola Eurovision Song CZ
video

Sestřih: Finalisté národního kola Eurovision Song CZ

Hlasování bude probíhat výhradně prostřednictvím oficiální aplikace Eurovision Song Contest. Ke stažení je zdarma na obou dominantních mobilních platformách. Zároveň s diváky bude pro českého finalistu hlasovat i mezinárodní porota. 

Evy Burešové si diváci mohli všimnout před sedmi lety v soutěži Česko Slovensko má talent. Objevila se také v několika televizních seriálech.

Video Eurovision Song Contest 2018: Eva Burešová
video

Eurovision Song Contest 2018: Eva Burešová

Pavla Callta zkoušel štěstí ve stejném ročníku talentové soutěže. Debutové album Momenty vydal v roce 2015, na letošní rok chystá novinku Jedno tělo, jedna duše.

Video Eurovision Song Contest 2018: Pavel Callta
video

Eurovision Song Contest 2018: Pavel Callta

Debbi, vlastním jménem Deborah Kahlová, je také objevem soutěže talentů. Singl z jejího první alba Touch the Sun obdržel Cenu Anděl za nejlepší píseň roku 2011. Následovala alba Love, Logic & Will (2013) a Break (2017).

Video Eurovision Song Contest 2018: Debbie
video

Eurovision Song Contest 2018: Debbi

Kapela Doctor Victor vznikla v roce 2012 v Praze. Navazuje na tradiční rock pozdních šedesátých a raných sedmdesátých let, přidává i prvky blues.

Video Eurovision Song Contest 2018: Doctor Victor
video

Eurovision Song Contest 2018: Doctor Victor

Skupina Eddie Stoilow má za sebou desky Sorry (2013) a Jupiter (2016), předskakování na koncertě Simply Red a koncertování s fotbalovým brankářem Petrem Čechem.

Video Eurovision Song Contest 2018: Eddie Stoilow
video

Eurovision Song Contest 2018: Eddie Stoilow

Mikolas Josef si vyzkoušel pouliční hraní v evropských městech, v roce 2015 nahrál na vlastní náklady debutovou píseň Hands Bloody. Úspěch mu přinesly i následující skladby Free a Believe. Do národního kola se přihlásil s autorskou skladbou Lie To Me.

Video Eurovision Song Contest 2018: Mikolas Josef
video

Eurovision Song Contest 2018: Mikolas Josef

Národní kolo pořádá Česko opět po deseti letech. Do soutěže, organizované zeměmi sdruženými v Evropské vysílací unie (EBU), se poprvé přihlásilo v roce 2007, tehdy fanoušci vyslali do Helsinek kapelu Kabát. Skončila ale jako poslední. O rok později – opět v národním kole – zvítězila zpěvačka Tereza Kerndlová. Od té doby až do letoška Česká televize, coby člen EBU, tuzemské zástupce nominovala bez hlasování diváků.

Do finále v konkurenci ostatních zemí se zatím podařilo dostat jen před dvěma lety Gabriele Gunčíkové. 

Poslední ročník vyhrál portugalský jazzový zpěvák Salvador Sobral, proto soutěž letos hostí Lisabon. První semifinále se uskuteční 8. května, druhé semifinále o dva dny později. Letošního vítěze budou Eurovize znát 12. května. Všechny večery opět odvysílá i Česká televize.