Pinkasův palác na Kampě koupil zájemce v nedobrovolné dražbě za 480 milionů

V pražském hotelu InterContinental se ve čtvrtek dražil Pinkasův palác, který stojí na Kampě mezi Čertovkou a Karlovým mostem. Palác byl vydražen za 480 milionů korun, vyvolávací cena byla o deset milionů nižší.  Dražby se zúčastnily dva subjekty, vítěz si nepřál zveřejnit svoji totožnost. Podle makléřů je to největší dražba tohoto druhu v Česku. 

Pinkasův palác
Zdroj: ČTK Autor: Michal Kamaryt

Licitace trvala pět minut. „Po dvou příhozech byla dokončena největší nedobrovolná dražba v České republice. Subjekt, který získal předmět aukce, si nepřál uveřejnit svoji identitu. Byly dva subjekty a byly učiněny dva příhozy. Vydražitel má nyní 60 dní na to, aby doplatil kupní cenu. Poté bude jeho jméno možné vyčíst z katastru nemovitostí,“ řekl Petr Bartoš, mluvčí realitní společnosti Gaute, která má prodej na starosti.

Minimální příhoz byl pět milionů korun, zájemce musel složit dražební jistotu 48 milionů korun. Navrhovatelem dražby byla PPF Banka, majitelem nemovitosti je firma Artemis Property, která je zároveň zástavcem.

Dům byl postaven jako raně barokní stavba ve druhé polovině 17. století. V současné době je objekt v rekonstrukci. V budově jsou navrženy nové byty s upravenými dispozicemi a rovněž nebytové prostory, mimo jiné muzeum Juditina mostu. Předpokládané náklady na dokončení jsou 101,4 milionu korun.

Nedobrovolná dražba je podle zákona o veřejných dražbách prováděna na návrh dražebního věřitele, jehož pohledávka je zajištěna zástavním právem k dražené nemovitosti a jehož pohledávka je přiznána exekučním titulem, nejčastěji soudním rozhodnutím.