Hodině nazdar! Se Sokolem už cvičí desetitisíce dětí z mateřinek

Česká obec sokolská připravila pro mateřské školy speciální projekt, který má přivést děti k přirozenému pohybu. Má je chránit před civilizačními chorobami, jako je například stále narůstající obezita. Do tělocvičen Sokola už díky tomu nyní chodí přes 50 tisíc předškoláků.

Video Události
video

Se Sokolem už cvičí 50 tisíc dětí z mateřských školek

Běhání a skákání je pro některé děti přirozenou součástí dne. Většině dětí ale pohyb naopak chybí a následky stále častěji řeší i lékaři.

Sokol proto připravil projekt zaměřený přímo na mateřské školy, které dostaly metodiku, jak s různě starými dětmi cvičit. Zájem je nečekaný – zapojily se už stovky školek a desetitisíce dětí.

„Je to v podstatě nabídka kompletního pohybu. Od základních přirozených pohybových dovedností přes cvičení na nářadí nebo manipulaci s míčem,“ řekla ČT autorka projektu z České obce sokolské Věra Smejkalová.

Předškoláci z řevnické mateřinky například chodí do místního Sokola jednou týdně. „Jsou tam i aktivity, které by nás nenapadly,“ chválí si projekt ředitelka MŠ Řevnice Pavlína Neprašová.

Cvičení pro předškoláky ale nemá vést děti k soupeření, daleko důležitější je při něm radost z pohybu. Děti proto motivují i pohybové úkoly. Pokud je splní, mohou si do speciálních deníků nalepit příslušnou samolepku.