Horáček podal trestní oznámení na poslance Ondráčka. Vadí mu nařčení ze spolupráce s StB

Kandidát na prezidenta Michal Horáček podal trestní oznámení na komunistického poslance Zdeňka Ondráčka kvůli pomluvě. Horáčkovi vadí, že ho Ondráček obvinil ze spolupráce s StB. Poslanec to odmítl komentovat s tím, že nechce Horáčkovi dělat kampaň.

Horáček se prý rozhodl reagovat na rozhovor s poslancem Ondráčkem, který v polovině prosince zveřejnil portál Eurozprávy.cz. Ondráček v rozhovoru mimo jiné řekl, že „Horáček je podle dostupných informací bývalý vekslák a spolupracovník StB s krycím jménem Sázkař“.

Mluvčí Michala Horáčka k tomu poznamenal, že „ony dostupné informace“ pocházejí z Horáčkova volebního webu, na kterém sám zveřejnil spis, který na něj StB vedla, a zároveň negativní lustrační osvědčení.

„Panu Ondráčkovi musí být z těchto materiálů známo, že jsem nebyl členem KSČ, nebyl jsem politicky aktivní a spolupráci s StB jsem odmítl,“ uvedl Horáček.

Považuje za absurdní, že se 28 let poté, co se zapojil do takzvané sametové revoluce, „musí soudně dožadovat omluvy od člověka, který byl v předrevolučním období členem pohotovostního pluku a mlátil demonstranty obuškem“. 

Horáček se v posledních týdnech postavil proti zvolení Ondráčka do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podobně jako některým politickým stranám mu vadilo angažmá Ondráčka na potlačování protirežimních demonstrací před listopadem 1989. Komunistický poslanec nebyl ani napodruhé zvolen do čela komise, která dohlíží na činnost policie.