Handicapované přijímá stále více firem. Úspěšně se za ně rvou i Srdcerváči

V Česku přibývá společností, které zaměstnávají handicapované. Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením pomohl najít práci asi pěti stům lidí. Tento týden v rámci projektu Srdcerváči rozdělil 450 tisíc korun mezi jedenáct organizací.

Video Události
video

Handicapované zaměstnává stále více firem

Už tři roky pracuje na plný úvazek například Tereza Moravová, která má problém se zrakem. V Komerční bance má na starost nábor nových zaměstnanců. „Museli jsme přizpůsobit pracoviště mému handicapu a samozřejmě pomoc od kolegů je v určitých situacích také potřeba,“ popsala své zkušenosti. I díky technice ale zvládá svou práci bez problémů.

S kolegyní Petrou Krátkou se proto nyní zaměřila na to, aby v bance začalo pracovat ještě víc lidí s postižením. Nyní je jich zde sedmdesát dva. Pozice přitom mají různé – od asistentky po bankovního poradce.

 

Při hledání nových zaměstnanců banka spolupracuje i s nadačním fondem, který jen loni pomohl najít práci asi pěti stovkám lidí. Handicapovaným navíc pomáhá rozjet i vlastní podnikání. „Podpořili jsme nákup laserového přístroje pro podnikatele, který po třech letech začal zaměstnávat další lidi s postižením,“ uvedla ředitelka fondu Hana Potměšilová.

Padesát tisíc korun z projektu Srdcerváči dostala například i dobřichovická prádelna, ve které pracují převážně neslyšící. Peníze zde chtějí použít na nový žehlicí systém a během roku uvítají i nové kolegy.

V České republice je zhruba 700 000 osob se zdravotním postižením v aktivním věku. Projekt Srdcerváči jim pomáhá od roku 2013.