Zpěvačka Dusilová kritizovala Zemana. Lidé jí na webu nadávají do „pijavic“ a „feťaček“

Hudební Ceny Anděl nepatřily v sobotu jen muzice. Lenka Dusilová během vystoupení kritizovala politiku prezidenta Miloše Zemana. Později večer ji v jejím tvrzení podpořili David Koller s Klárou Vytiskovou. Okamžitě poté na jejich facebookových profilech začaly přistávat nenávistné komentáře plné vulgarit, které otevřely téma, zda by se měli umělci vyjadřovat k politice.

Lenka Dusilová a Baromantika na Cenách Anděl.

Zdroj: ČTK

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček prohlášení zpěváků během slavnostního večera přirovnal k Antichartě. Podle komentátora Hospodářských novin Petra Honzejka tak ze Zemana nepřímo udělal disidenta, což považuje za donebevolající drzost. Jiří Peňás pro Lidovky.cz napsal, že Ovčáčkovy výroky jsou „pěkné, kluzké na omak a hezky kloužou mezi dlaněmi.“

Václav Hnátek za iDNES.cz pro změnu tvrdí, že je nešťastné cpát politiku do hudebního vystoupení. „Na celé věci je potom nejsmutnější, že zastíní samu hudbu, o niž snad mělo jít především. Ne že by otázky směřování země neměly mít prioritu, ale už tak vyhrocenou debatu nikam neposouvají,“ míní. 

Lenka Dusilová

Lenka Dusilová

zpěvačka

„Nesouhlasíme s tím, že se prezident naší země ve svém úřadu chová nedůstojně a i naším jménem podlézá režimu popírajícímu svobodu a demokracii. Jestli se to nelíbí ani vám, prosím, nebojte se dát najevo svůj názor. Děkujeme.“

Lenka Dusilová

zpěvačka

Komentáře na Facebooku se dělí na dva tábory: Jedni Dusilové či Kollerovi vyjadřují sympatie a děkují za projevený názor, druzí odsuzují jejich projev ostrými slovy. Zpěvačce a držitelce několika hudebních ocenění nadávají a označují ji jako feťačku, pijavici, havloidního multikulturního blbce nebo holku-magora.

Video Události, komentáře
video

Události, komentáře: Jak vidí kritiku Zemana politici a novináři

Vulgární zprávy však z profilu postupně mizí. Management umělkyně uvedl, že necenzuruje opačné názory, pokud jsou napsané slušně. Co jim však vadí, jsou právě sprostá slova a výrazivo, se kterým odpůrci vyrukovali.