Mistr bonmotů Zeman nabízí tichou diplomacii

Praha – Miloš Zeman by chtěl být v případě svého zvolení prezidentem „sjednotitelem“ a „zprostředkovatelem“. Řekl to dnes u příležitosti otevření kanceláře v Loretánské ulici poblíž Pražského hradu. Dodal, že chce nabídnout „tichou diplomacii“.

Zemana prý přiměl kandidovat ubohý stav české politiky, kdy je prestiž politika ve společnosti nižší než prestiž uklizečky. Politici nalevo i napravo jsou podle něj „považováni buď za zloděje, nebo idioty, v některých případech za obojí současně“. Úkolem politika by mělo podle něj být tuto situaci zlepšit. Zavázán se také cítí být občanům, kteří svými podpisy jeho kandidaturu podpořili.

Kancelář v bytě, ve kterém v minulosti nějakou dobu bydlela také dcera prvního českého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka Alice, mu opatřilo a za symbolickou korunu pronajalo jeho fandovské hnutí Přátelé Miloše Zemana.

Zeman dnes oficiálně zahajuje volební kampaň a spouští webové stránky. Jeho tým doručuje do domovních schránek zkrácenou verzi Zemanova životopisu s petiční přílohou, v níž lidé mohou podpořit jeho kandidaturu. SPOZ již Zemanovi opatřila více než 60 000 podpisů.

Zeman chce při kampani především diskutovat se svými protivníky a komunikovat s občany. Svou rodinu prý nebude nutit, aby se s ním zapojila do kampaně, ale nebude jí v tom ani bránit. Dcera prý se do ní zapojila z vlastní iniciativy.

Video Reportáž Lukáše Dolanského
video

Reportáž Lukáše Dolanského