Za brutální vraždu dvou Francouzů dostali Britové doživotí

Londýn - Londýnský soud potvrdil vinu dvou vrahů francouzských studentů. Jde o Brity, kteří své oběti před rokem v jihovýchodním Londýně nejprve svázali a pak ubodali. Jeden ze zločinců přitom měl být tou dobou ve vazbě pro jiné činy. Kvůli administrativním chybám soudu se ale dostal na svobodu. Oba odsouzení muži stráví zbytek života ve vězení.

Soud v londýnském Old Baily dnes potrestal podle zákona vrahy doživotím. Soud stanovil minimální délku výkonu trestu na 35 a 40 let, dřív nesmějí být muži z vězení propuštěni.  

Dva francouzští studenti biochemie byli loni 29. června nalezeni mrtví v bytě v londýnské čtvrti New Cross. V Londýně byli studenti na tříměsíční stáži na univerzitě Imperial College.

Policisté našli oběti poté, co je k bytu přivolali sousedé kvůli výbuchu uvnitř. Vyšetřovatelé zde našli dvě těla, jedno z nich mělo 194 bodných ran, druhé 50. Ostatky byly navíc ohořelé. Policisté, kteří vraždu vyšetřovali, označili případ za jeden z nejotřesnějších, s jakým se kdy setkali.

Oba obvinění během procesu svou vinu popírali. Dvanáctičlenná porota však shledala předložené důkazy za dostatečně průkazné a uznala je vinnými z vraždy, omezování osobní svobody, loupeže a žhářství, i když je spáchali opilí a pod vlivem drog.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Svět

Útočník pobodal tři ženy v pařížském metru

Útočník v pátek v několika stanicích metra v centru Paříže bodnou zbraní zranil tři ženy. Z míst činů uprchl, uvedla agentura AFP s odvoláním na dopravní podnik francouzské metropole. List Le Figaro napsal, že policie podezřelého zadržela v Sarcelles na severním předměstí Paříže.
19:22Aktualizovánopřed 13 mminutami

Při explozi v mešitě v Sýrii zemřelo nejméně osm lidí

Nejméně osm lidí zemřelo a 18 dalších utrpělo zranění při výbuchu v mešitě v syrské provincii Homs v oblasti, kde žijí převážně menšinoví alavité, píše agentura AFP. K útoku, který syrské úřady podle agentury Reuters označily za teroristický, se přihlásili ultrakonzervativní sunnité. Útok odsoudily některé blízkovýchodní země i Česká republika.
13:55Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Izrael jako první stát na světě uznal nezávislost Somalilandu

Izrael jako první stát na světě oficiálně uznal nezávislost Somalilandu, samozvané republiky odtržené od Somálska. S odvoláním na komuniké šéfa izraelské vlády Benjamina Netanjahua o tom informovala agentura AFP. Uznání odmítli ministři zahraničí Egypta, Somálska, Džibutska a Turecka.
před 1 hhodinou

Babiš telefonoval s Trumpem, mluvili o migraci či Evropě

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek telefonicky hovořil s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Na sociální síti X Babiš uvedl, že dlouho mluvili o válce, migraci, Evropě, visegrádské čtyřce či o návštěvě v Bílém domě, při které se politici spolu s manželkami Monikou a Melanií setkali v březnu 2019.
16:35Aktualizovánopřed 2 hhodinami
Načítání...