Peking - Rozsáhlé oblasti severní Číny postihlo postihlo katastrofální sucho. V provincii Liao-ning na severozápadě země je 670 000 lidí bez pitné vody, uvedla dnes agentura Nová Čína. Za sucho může nedostatek dešťů.
Sever Číny postihlo sucho, téměř 700 000 lidí je bez pitné vody
V Liao-ningu spadly od začátku roku necelé dva centimetry srážek. V důsledku toho vyschlo asi 66 zásobníků pitné vody. V provincii, která patří mezi největší producenty rýže a kukuřice v Číně, se nedostává ani užitková voda, což ohrožuje zdejší úrodu.
Sucha a záplavy jsou v Číně stálým problémem. Zásoby vody na osobu jsou v zemi hluboko pod celosvětovým průměrem a asi 30 milionů Číňanů na venkově a 20 milionů obyvatel měst trpí každoročně nedostatkem vody. Čínští meteorologové se obávají, že globální změna klimatu by mohla situaci ještě zhoršit.