Policie obvinila tuláka z vraždy důchodkyně nalezené při požáru

Krnov - Žena, nalezená při sobotním požáru v rodinném domě v Krnově, byla zavražděna. Kriminalisté zadrželi čtyřiačtyřicetiletého tuláka a obvinili ho z vraždy. Několik dnů předtím muž zřejmě vlezl do jejího neobydleného domu a pobýval tam. Důchodkyně ho vyrušila, když tam přišla vyvětrat. Policisté jsou přesvědčeni, že ji ubodal a potom zapálil dům, aby zahladil stopy.

Tělo čtyřiasedmdesátileté ženy objevili hasiči, kteří přijeli hasit požár domu v části Krnova Krásné Loučky. Přivolaní policisté měli hned pochybnosti o tom, že zemřela při požáru, protože viděli, že s ní někdo hýbal. Dospěli k přesvědčení, že ji někdo zavraždil a začali hledat viníka.

Policisté dopadli podezřelého nedlouho poté, co vyhořelý dům, který byl starého oblečení, papíru a sena, přestal doutnat. Prověřovali všechny lidi, kteří se pohybovali v blízkosti místa činu. Všimli si i tuláka, kterého pozvali k výslechu. „Měl připravené alibi, některé věci ale neseděly,“ líčil kriminalista Antonín Řezníček. Uvedl, že se nepřímo přiznal, když prozradil, že ho žena v domě vyrušila.

„Když jsme mu sdělili obvinění, vypovídat odmítl. Věříme ale, že jsme zajistili dostatek stop, abychom mu prokázali vinu,“ řekl kriminalista.

Soud nyní rozhoduje, zda muže vezme do vazby. Za vraždu mu hrozí až dvacet let vězení.

Reportáž Radka Wiglasze (zdroj: ČT24)