Velikonoční pondělí na ČT patří opět Kuřeti

Praha - Již po čtrnácté bude na Velikonoční pondělí obrazovka České televize patřit žlutému Kuřeti s červenobílým záchranným kruhem, symbolu sbírky Pomozte dětem. Za 13 let sbírkový projekt rozdělil celkem více než 166 milionů korun a prostřednictvím projektů pomohl více než 172 tisícům dětí v zemi.

ČT bude po celé Velikonoční pondělí vysílat pětiminutová živá Studia Pomozte dětem. V osmi blocích budou představeni spojenci, kteří uspořádali sbírkové nebo benefiční akce ve prospěch sbírky Pomozte dětem. Chybět nebudou ani podrobné informace o sbírce samotné a o tom, jak přispívat na její konto. Studia budou moderovat Marcela Augustová, Tomáš Hanák a Alena Zárybnická.

Na webových stránkách ČT navíc až do 19:00 probíhá chat k projektu Pomozte dětem. Diváci se zde budou moci zeptat pracovníků nadace na cokoli, co je v souvislosti se sbírkou zajímá.

  • Pomozte dětem autor: ČT24, zdroj: ČT24
  • Sbírka Pomozte dětem autor: ČT24, zdroj: ČT24

Od osmi hodin večer na ČT1 začne pořad Pomozte dětem 2012 s Halinou Pawlowskou a jejími hosty. Projekt Pomozte dětem přijdou podpořit i známé tváře České televize, například Veronika Freimanová, Roman Vojtek, Jiří Krampol, Robert Záruba, Daniela Písařovicová či Miro Žbirka.

Jak můžete Pomoct dětem?

Lidé, kteří chtějí přispět finančními prostředky na sbírkové konto projektu, mají několik různých možností:

  • Bankovním převodem na sbírkové konto u Raiffeisenbank 505 333 505/5500
  • Prostřednictvím poštovní poukázky
  • Příspěvkem do sbírkových pokladniček Pomozte dětem
  • Zasláním SMS ve tvaru „DMS KURE“ na číslo 87 777 *
  • Uspořádáním vlastní sbírkové nebo benefiční akce
  • Uzavřením darovací smlouvy

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt organizovaný společně Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celém Česku. Podle organizátorů jsou hlavními cíli projektu zvýšení kvality života dětí, vytváření rovných příležitostí pro všechny děti a různé skupiny dětské populace a podpora práv dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí.

Reportáž Evy Davidové (zdroj: ČT24)
Vydáno pod