Utajená detektivka od Rowlingové vyjde česky v únoru

Praha - Detektivní román, který britská spisovatelka J. K. Rowlingová napsala pod pseudonymem Robert Galbraith, vyjde česky v únoru příštího roku. Nakladatelství Plus získalo exkluzivní práva na české i slovenské vydání knihy Volání kukačky; do češtiny knihu převedl Ladislav Šenkyřík, pro slovenské vydání ji připravila Diana Ghaniová.

Kniha The Cuckoo's Calling o válečném veteránovi, z nějž se stal soukromý vyšetřovatel Cormoran Strike, vyšla letos v dubnu. Pseudonym prozradil jeden ze spolupracovníků agentury, která pracuje i pro Rowlingovou. Informace se objevila na sociální síti Twitter a pravdu nakonec potvrdil list Sunday Times.

„Doufala jsem, že tohle tajemství udržím o trochu déle, protože být Robertem Galbraithem bylo nesmírně osvobozujícím zážitkem,“ uvedla tehdy Rowlingová. Londýnský soud v červenci rozhodl, že agentura odpovědná za vyzrazení autorčina pseudonymu musí Rowlingové vyplatit odškodné. Spisovatelka ji poukázala charitativní organizaci pro vojáky.

Hlavní hrdina Volání kukačky, soukromý detektiv Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění na těle i duši. Při řešení nového případu zdánlivé sebevraždy slavné modelky proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, přichází na hrůzné souvislosti a sám se brzy ocitá ve smrtelném nebezpečí.

Kniha se pyšní oceněním The New York Times bestseller, kde se na žebříčku nejprodávanějších titulů drží dodnes. Další příběh se stejným hrdinou má vyjít v příštím roce.