Jack a Jill aneb ujetý Adam Sandler ve dvojroli bratra a sestry

Adam Sandler ve dvojroli sourozenců-dvojčat. Takové slibné lákadlo pro fanoušky jednoho z nejúspěšnějších komiků současnosti! Jak asi bude vypadat v sukni, s parukou a make-upem? Ujetě a bizarně, jak je to typické i pro jeho humor? Napjatému fanouškovi čekajícímu na okamžik, kdy se na plátně ukáže, jak moc se zamakalo na jeho feminizaci, asi (po vzoru jeho hrdiny vyhlížejícího s permanentně lehce pootevřenými ústy) spadne brada, ovšem v negativním smyslu slova. Čeká všechno, snad jen ne zklamání z jeho nenápaditého transsexuálního vzhledu.

Kariéru si mimořádně úspěšný herec, scenárista, producent a režisér Adam Sandler postavil na hrubozrnných komediích, jejichž humor balancuje na hraně únosnosti – část diváků baví a část doslova odpuzuje. Faktem je, že Sandlerovy filmy vydělaly po celém světě tři miliony dolarů. Po boku Drew Barrymorové pobavil ve snímku Padesátkrát a stále poprvé, nedávno i vedle Jennifer Anistonové ve Zkus mě rozesmát. Jeho posledním počinem, který vyšel na 80 milionů, je komedie Jack a Jill, na němž spolupracoval s režisérem Dennisem Duganem.

Dokonalý život vedoucího reklamní agentury Jacka narušuje jen otravná sestra Jill, jeho dvojče. Každý rok musí na Den díkůvzdání přetrpět její mučivou návštěvu, díky které je celý jeho bezchybný dům vzhůru nohama. Jakmile začne být jasné, že Jill nemá v plánu jen tak odjet, uvede Jack do pohybu hned několik plánů v naději, že mu pomohou Jill přemístit tam, kde je mu její přítomnost nejmilejší – na opačnou stranu vlasti.

Situace se ovšem změní, když Jack zjistí, že jedině Jill mu může pomoct k fenomenálnímu pracovnímu úspěchu a přesvědčit oscarového herce Al Pacina, který se do ní z nepochopitelných důvodů zamiluje, aby si zahrál v nové reklamě na donuty. Nervově labilního nápadníka Jill ztvárnil skutečný Al Pacino.

Jeho postava přepracovaného umělce místy ztrácí kontakt s realitou, což je snad jediné vysvětlení, proč se zamiluje do mužatky s lacinou rtěnkou a minimálními sociálními návyky (ačkoli o ní tvrdí, že to není obyčejná fuchtle na techtle mechtle). Divák si ale může oddechnout – k žádným větším intimnostem mezi nimi naštěstí nedojde.

  • Jack a Jill zdroj: Falcon http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/33/3285/328491.jpg
  • Jack a Jill zdroj: Falcon http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/33/3285/328497.jpg
  • Jack a Jill zdroj: Falcon http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/33/3285/328493.jpg
  • Jack a Jill zdroj: Falcon http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/33/3285/328492.jpg

„Přišlo mi zajímavé, že zhruba v polovině natáčení jsem Jacka bral jako postavu, kterou Adam hraje, zatímco Jill jsem stále považoval za samostatnou osobnost. Po nějaké době jsme získali dojem, že Jill je žena, která s námi natáčí a která se pozoruhodně podobá Adamu Sandlerovi,“ uvedl režisér Dennis Dugan. Škoda, že tvůrci tento dojem nedokázali přenést i na plátna kin. Hereckým výkonům ve své roli Jackovy lehce prostoduché manželky nepomohla ani Katie Holmesová.

Muž převlečený za ženu není ve filmu žádnou novinkou, ostatně ani pro Adama Sandlera se nejedná o premiéru, dívky hrál v mnoha skečích v rámci Saturday Nigt Live. Těžko ale srovnávat s Robinem Williamsem a jeho Tátou v sukních nebo povahou komedie ještě bližším snímkem Někdo to rád blond a morbidně vyhlížejícími černochy v převleku za blonďaté modelky. Slabší ztvárnění, než je Sandlerova Jill, aby člověk pohledal.

Jack a Jill / Jack and Jill: komedie, USA (2011), 91 min. Režie: Dennis Dugan, scénář: Steve Koren, Adam Sandler, kamera: Dean Cundey, střih: Tom Costain, hudba: Michael Dilbeck, Brooks Arthur, Kevin Grady. Hrají: Adam Sandler, Katie Holmes, Al Pacino, Eugenio Derbez. V kinech od 9. února 2012.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Na „něco menšího“ Pú pomyslel před sto lety. Nebyl to ale žádný med

Na Štědrý den roku 1925 se představil dnes jeden z nejslavnějších medvědů na světě. List London Evening News totiž otiskl povídku, kterou britský autor Alan Alexander Milne napsal o hračce svého syna. Hlavní hrdina se jmenoval Medvídek Pú. A i když tisíce dětských čtenářů hloupoučké zvířátko měly a mají rádi, těm nejbližším, včetně autora, přinesla jeho sláva i dost frustrace.
24. 12. 2025

Filmové písničky postupně lidoví, pohádky by se bez hudby neobešly

Česká televize na Štědrý den představí novou pohádku Záhada strašidelného zámku – v hlavních rolích s Oskarem Hesem a Sofií Annou Švehlíkovou. Hudbu k pohádce Ivo Macharáčka, bez níž by se přirozeně neobešla, složil Jan P. Muchow. Mnoho filmových písní z pohádek přitom časem zlidovělo a staly se přirozenou součástí repertoáru jejich interpretů. Mezi nimi třeba Kdepak ty ptáčku hnízdo máš z klasiky Tři oříšky pro Popelku nebo Miluju a maluju z Šíleně smutné princezny.
23. 12. 2025

Pařížský Louvre po krádeži šperků umístil na okna mříže

Pařížské muzeum Louvre nechalo nainstalovat mříže na okna galerie, kudy se dovnitř muzea před dvěma měsíci dostali lupiči, informuje agentura AFP. Při krádeži z 19. října pachatelé odcizili šperky v hodnotě 88 milionů eur (2,1 miliardy korun). Muzeum po loupeži zavádí přísnější bezpečnostní standardy.
23. 12. 2025

Zemřel Vince Zampella. Udával směr moderních videoherních stříleček

Při autonehodě v Kalifornii zemřel Vince Zampella, vývojář, který stál za řadou ikonických videoherních sérií, mimo jiné Call of Duty nebo nejnověji Battlefield. Zemřel ve věku 55 let při nehodě svého Ferrari na dálnici severně od Los Angeles. Úmrtí Zampelly potvrdila společnost Electronic Arts, vlastník herního studia Respawn Entertainment, které Zampella založil.
23. 12. 2025

Anděl Páně už dvacet let baví miliony „nenapravitelných hříšníků“

Od premiéry pohádky Anděl Páně uplynula letos dvě desetiletí. V televizi ji diváci viděli na Štědrý večer o rok později. Dnes už je tento příběh evergreenem vánočního programu, stejně jako pokračování, které vzniklo před dekádou. A tvůrci v čele s režisérem Jiřím Strachem a herci Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem od té doby dostávají otázky, jestli dojde i na Anděla Páně 3.
23. 12. 2025

Zemřel britský hudebník Chris Rea, bylo mu 74 let

Ve věku 74 let v pondělí ráno po krátké nemoci zemřel britský kytarista a zpěvák Chris Rea, sdělil portálu BBC a agentuře PA mluvčí rodiny. Hudebník s charakteristickým chraplavým hlasem se proslavil mimo jiné písněmi The Road to Hell, Julia či Driving Home For Christmas. Svou bluesrockovou tvorbu představil několikrát i v Praze.
22. 12. 2025Aktualizováno22. 12. 2025

KVÍZ: Nejen Pelíšky. Jak dobře znáte vánoční filmovou klasiku?

Ve svátečním programu České televize nemůže chybět ani tuzemská filmová klasika. Například Štědrý večer si už mnozí diváci ani nedovedou představit bez Pelíšků. A i letos pobaví během Vánoc oblíbené komediální tituly. Ověřte si v přiloženém kvízu, jak dobře je opravdu znáte.
22. 12. 2025

Třetí díl Avatara je v kinech, v plánu jsou další

Kina po světě i v Česku promítají film Avatar: Oheň a popel – další část jedné z nejdražších filmových sérií. Oscarový režisér James Cameron má v plánu další dvě pokračování, osud náročného projektu je ale nejistý.
21. 12. 2025
Načítání...