Někdo hradí pokutu uprchlého Wolfa. Policii ale nezajímá, odkud peníze chodí

Praha – Odsouzený exposlanec Petr Wolf, po kterém policie již několik měsíců bezvýsledně pátrá, průběžně hradí pětimilionovou pokutu. Z jakého účtu a odkud peníze chodí, ale policisté nezjišťují, řekl České televizi mluvčí Krajského soudu v Ostravě, kam částky přicházejí. Takové informace by přitom mohly v pátrání napomoci.

Na účet Krajského soudu v Ostravě dorazila již druhá splátka. „Není mi známo, že by se policie na tyto dotazy ptala. Pokud by se ptala, dostala by odpověď,“ řekl pro ČT mluvčí soudu Jiří Křivský. Policejní mluvčí Gabriela Holčáková ale s ohledem na probíhající prověřování nemohla jednotlivé dílčí úkony a pátrání komentovat.

Manželé Wolfovi o sobě dali v posledních dnech vědět i v jiné záležitosti. Manželka Petra Wolfa, která si také od soudu odnesla podmíněný trest, poslala starostce ostravského městského obvodu Mariánské Hory dopis, v němž se manželé vzdávají obecního bytu v tomto obvodu. V bytě má Wolf trvalé bydliště, zároveň tady sídlí firma UT 2002, přes kterou podle soudu Wolfovi realizovali dotační podvod.

Reportáž o vývoji v hledání Petra Wolfa (zdroj: ČT24)

Po Wolfovi bezvýsledně pátrá i český Interpol. Soud na podnět policie vydal na Petra Wolfa evropský zatykač, mimo Evropu po něm zatím nikdo nepátrá. Policie podle informací ČT kontaktovala při pátrání po Petru Wolfovi policejní sbory několika okolních států, prověřovala i informaci o jeho útěku do Maďarska.