Možná budou kvůli magistrále semafory před Jižním Městem

Praha - Praha 4 kvůli množství aut na magistrále plánuje navrhnout semafory již před Jižním Městem. Ty by podle představ čtvrté městské části měly při dopravních potížích zastavit auta ještě před Prahou, uvedl starosta městské části Pavel Horálek (ODS). Radnice tak reaguje na zúžení Legerovy ulice, které prosadila Praha 2. Omezení podle Prahy 4 mírně zhoršilo dopravu na jejím území.

Podle místostarosty Martina Hudce (ODS) Praha 4 cítí zhoršení situace a se zúžením magistrály není spokojena. Řidiči sjíždějí z magistrály ještě před Nuselským mostem, čímž se zvýšil počet automobilů například v ulicích Budějovická, Vyskočilova, Spořilovská nebo Michelská.

Zúžení magistrály představitelé čtvrté městské části označují za sobecké. Doprava v Legerově ulici se podle nich zklidnila na úkor obyvatel ulice 5. května. „Kdyby Praha 2 přišla s řešením, které by jí pomohlo a neomezilo Prahu 4, tak bych jí tleskal,“ podotkl starosta. Chce proto požádat magistrát, aby se zasadil o nápravu.

Řešením má být buď vrácení čtvrtého pruhu na magistrálu nebo například umístění semaforu před Jižní Město. „Nejsem dopravní inženýr. Chci jen, aby si experti sedli a nějaké řešení vymysleli, stejně jako vymysleli zúžení Legerovy ulice,“ řekl starosta.

Podle Prahy 4 je největším problémem křižovatka Legerovy ulice s ulicí Rumunskou, která dopravní zácpy posouvá na čtvrtou městskou část. „Doprava by mohla být například regulována již u Jižního Města prostřednictvím variabilního upozorňování na rychlost nutnou k hladkému průjezdu,“ uvedl Horálek.

Radnice Prahy 2 naopak zúžení magistrály v Legerově ulici hodnotí jednoznačně kladně. Podle zástupce starostky druhé městské části Václava Vondráška (ODS) zde počet aut nestoupl a doprava se zklidnila. Kladně je hodnoceno i snížení hlukové zátěže.

Plánované zúžení pražské magistrály v Legerově ulici
Zdroj: ČT24
Vydáno pod