Kubice vrátil Lessymu návrh na uspořádání krajských ředitelství

Praha - Ministr vnitra Jan Kubice vrátil policejnímu prezidentovi Petru Lessymu jeho návrh vzorové organizační struktury krajských ředitelství policie. Podle odborníků z ministerstva vnitra, s jejichž závěry se Kubice ztotožnil, z návrhu nelze zjistit některé základní parametry, a proto ho nelze považovat za vzorovou systemizaci. Lessy ho proto musí přepracovat.

Podle ministerstva nelze návrhu zjistit především rozsah finančních prostředků, které jsou určeny na platy policistů. „Návrh tak postrádá důležité informace jako například základní tarif, služební hodnost, stupeň vzdělání apod,“ uvedli úředníci. Materiál podle nich nezohledňuje ani rozdíly ve velikosti jednotlivých policejních ředitelství.

Lessy: Vše bylo zpracováno podle pokynů ministerstva

„Vzorová organizační struktura byla zpracována tak, jak se zpracovává už od roku 2007 podle požadavků ministerstva vnitra. Právě mě to překvapuje, protože v naprosto identické podobě to bylo schváleno před třemi týdny krajskému ředitelství Jihomoravského kraje,“ reagoval Lessy s tím, že má listinné důkazy na to, že vše bylo zpracováno podle pokynů ministerstva.

Podle zákona o služebním poměru se systemizací rozumí „stanovení počtu služebních míst včetně počtu míst příslušníků zařazených v zálohách a objemu prostředků stanovených státním rozpočtem na příslušný rok na jejich služební příjmy,“ uvedlo ministerstvo. Odborníci se tak shodli na tom, že Lessyho návrh lze považovat pouze za podklad pro budoucí materiál.

Neshody mezi Kubicem a Lessym se opakovaně objevily i v minulosti. V prosinci minulého roku vyzval ministr vnitra policejního prezidenta k rezignaci. Přeli se například o to, zda zrušit pozici Lessyho náměstka pro strategie. Kritiku od Kubiceho slyšel Lessy i v listopadu kvůli jeho reakci na návrhy ministerské komise na personální a systémové změny u policie. Ministr tehdy jeho přístup označil za nekonstruktivní.

Vydáno pod