Janoušek neuspěl se stížností proti svému obvinění

Praha - Státní zástupkyně Jitka Rybenská zamítla stížnost advokáta Víta Širokého proti obvinění lobbisty Romana Janouška. Janoušek byl v souvislosti se svou březnovou nehodou obviněn z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až deset let vězení. Janouškovi by také během několika dnů mělo být doručeno rozhodnutí Městského soudu v Praze o tom, zda má zakázáno vycestovat do zahraničí. V minulém týdnu byl lobbista několik dní v Chorvatsku. Nyní je zpět v Česku. Informace přinesl server Aktuálně.cz.

„Vyšetřování kontinuálně pokračuje. Stížnost byla zamítnuta,“ sdělila serveru Rybenská. Široký prý rozhodnutí dostal, zatím ho ale nečetl. „Dokud nám nebude umožněno nahlédnout do policejního spisu, tak panu Janouškovi nedoporučím, aby vypovídal. A to nám zatím umožněno nebylo,“ dodal.

Janoušek podle policie 23. března při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího vozu. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale podle policie autem srazil a ujel. Policie jej dostihla, při dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu.

Zraněná žena je stále v nemocnici, odkud by ale měla být v nejbližších dnech propuštěna. Policie ji od nehody dosud nevyslechla.