Chaloupka i jeho exasistent podali stížnost proti obvinění z korupce

Brno - Poslanec za Věci veřejné Otto Chaloupka i jeho bývalý asistent Vratislav Vařejka podali stížnost proti obvinění z korupce. Oba muži se navzájem obviňují z nezákonného jednání, každý z nich tvrdí, že je nevinný. Při projednávání stížností mají šanci, že bude jejich obvinění zrušeno. Kdy se rozhodne, ale není známo.

Vařejka tvrdí, že musel platit Chaloupkovi polovinu svého příjmu asistenta, tedy asi 25 000 korun měsíčně. Chaloupka je stíhán za to, že úplatky vymáhal, Vařejka, že je údajně poskytoval. Tím si prý chtěl u Chaloupky zajistit, aby mu mohl asistenta dělat. Vařejka se ale domnívá, že obvinění je reakcí na to, že naléhal, aby policista vše „řádně vyšetřil“. „Vyšetřující policista si k mému překvapení vymyslel třetí verzi. Podle ní jsem peníze poskytoval dobrovolně, za což jsem nyní stíhán,“ řekl dnes.

Chaloupka dnes zase uvedl, že už má vedle stížnosti zpracováno i trestní oznámení na Vařejku, které na něj hodlá podat pro křivé obvinění. „Učiním tak, až přijde vhodný čas,“ uvedl poslanec. Podle něj mu Vařejka zničil kariéru i život. Za kauzou vidí snahu oslabit Věci veřejné.

Poslanec už dříve uvedl, že Vařejkovi půjčil peníze a asistent mu dluh splácel. Vařejka ale na poslance podal loni v dubnu trestní oznámení. Stalo se tak poté, co jej Chaloupka propustil. V oznámení tvrdil, že mu poslanec dluží peníze, které chce zpět.