TÉMA

Moravané

Brněnský magistrát podle primátorky Vaňkové ukončí proces privatizace
Brněnský magistrát v návaznosti na kauzy z posledních týdnů podle primátorky Markéty Vaňkové (ODS) ukončí proces privatizace. Vaňková to sdělila v rozhovoru pro Denik.cz. Policisté kvůli privatizaci městských domů zasahovali v Brně v úterý. Zadrželi deset lidí, tři později propustili. Prohledávali například prostory bytového odboru brněnského magistrátu, o podání vysvětlení a přístup do kanceláře požádala policie také místopředsedu KDU-ČSL, kandidáta na ministra životního prostředí a nyní už exnáměstka primátorky Petra Hladíka.
22. 10. 2022|
V Brně vznikla radniční koalice, Piráti ji kvůli bytové kauze opustili krátce před podpisem smlouvy
Koaliční smlouvu v Brně podepsaly ODS s TOP 09, hnutí ANO, lidovci se Starosty a sociální demokracie. Koalice má 42 z 55 mandátů. V opozici bude SPD, Zelení s Žít Brno a také Piráti, kteří dlouhou dobu patřili do budoucího vládního půdorysu a svou účast odvolali jen krátce před podpisem smlouvy. Nové zastupitelstvo se poprvé sejde ve čtvrtek.
19. 10. 2022Aktualizováno19. 10. 2022, 20:58|
V Olomouci se o senátní křeslo utkají Brázdil a Kantor. Stejně jako před šesti lety
Do druhého kola v senátním obvodu Olomouc postupují poslanec Milan Brázdil (ANO) a senátor Lumír Kantor (za KDU-ČSL). Brázdil byl v prvním kole úspěšnější, získal 32,46 procenta hlasů, zatímco obhájce postu v horní parlamentní komoře 26,06 procenta. O tom, kdo usedne do senátorského křesla, rozhodnou voliči v druhém kole, které se uskuteční v pátek 30. září a sobotu 1. října.
24. 9. 2022Aktualizováno28. 9. 2022, 15:07|
Kandidáti do sněmovny v Politickém spektru ohodnotili rozpočet i přístup k pandemii
Zástupci pěti stran a hnutí, které kandidují ve volbách do Poslanecké sněmovny, debatovali v pořadu Politické spektrum na ČT24. Mluvili o státním rozpočtu a stabilizaci veřejných financí. Dotkli se také epidemie covidu-19 a bytové krize. Hosty byli Tereza Urzová (Nevolte Urza), Radim Špaček (Koruna Česká), Ondřej Hýsek (Moravské zemské hnutí), Jakub Olbert (Otevřeme Česko) a Ctirad Musil (Moravané).
3. 10. 2021|
Moravané k tématu Covid-19
Zneužívání tématu COVIDu k zastření politických a ekonomických problémů je ve světě běžné. To ale není omluvenka na to, že to děláme i u nás.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Státní finance
Požadujeme zvýšit podíl přímých financí obcím a regionům tak, aby nemusely žebrat o dotace v Praze.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Zahraniční politika
Zahraniční politiku musíme vytvářet dle našich potřeb, a nikoliv podle potřeb vedoucích mocností NATO a EU.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Místní rozvoj a dotace z EU
Dotace z EU jsou paběrky z toho, co se vyváží do zemí EU jako zisky firem, které si u nás nakradly v divokých 90 letech.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Spravedlnost a stav justice
Právo se v ČR odvíjí od finančního postavení jedince nebo subjektu. Právo je vykládáno podobně jako Korán, a výklad zákonů je věcí fantazie soudců.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Zemědělství a životní prostředí
Zamezit záborům zemědělské půdy výstavbou skladů, obchodních center a průmyslových zón v době přebytku starých a zchátralých areálů.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Zdravotnictví
Zdravotnictví se změnilo v podnikatelský záměr, a občan v něm hraje roli zboží. Bez hrubého zásahu do organizace zdravotnictví bude jen hůř.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Stav demokracie v ČR
Česká republika je ovládána finančními oligarchy a zahraničními mocnostmi, občané se ničeho nedovolají. Nelze tedy mluvit o demokratické společnosti.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Kultura
Ministerstvo kultury je reálně jen finančním správcem pražských kulturních zařízení. Požadujeme rovnoprávnost kultury napříč celým státem bez privilegií.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Průmysl a obchod
Stali jsme se levnou montovnou pro nadnárodní korporace, a import nekvalitního zboží z nás dělá světové smetiště
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Školství, sport, věda a mládež
Odmítáme populistické experimenty ve školství. Výchova další generace je tvrdá práce.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Sociální politika a zaměstnanost
Současný stát podporuje rozpad rodin a trestá úplné rodiny. Chybí lidé v mnoha profesích a přibývá chronicky nezaměstnaných.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Společnost a kvalita života
Společnost České republiky patří mezi kastovně rozdělené společnosti, a to se odráží i na kontrastech v kvalitě života občanů.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Doprava a dopravní infrastruktura
Musí se skončit s nerovnoprávností Moravy a Slezska vůči českému centru ve věcech investic do dopravní infrastruktury.
6. 9. 2021|ČT24
Moravané k tématu Obrana a bezpečnost
Malé státy si zajišťují svou bezpečnost spojenectvím s dalšími zeměmi. Bezpečí nám však nezajistí spojenectví s nejhoršími agresory světa.
6. 9. 2021|ČT24
O hlasy voličů se v říjnu bude ucházet 22 seskupení, méně než minule
K letošním volbám do sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Lhůta pro nominace v úterý v 16:00 skončila. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.
3. 8. 2021Aktualizováno3. 8. 2021, 19:59|
Bitva na Bílé hoře nebyla bojem mezi „hodnými“ a „zlými“. Ovlivnila Evropu na stovky let
Před čtyřmi sty lety, 8. listopadu 1620, se na Bílé hoře poblíž Prahy střetlo vojsko českých stavů se spojenými armádami Katolické ligy a císaře Ferdinanda II. Půldruhé hodiny trvající bitva zpečetila osud protihabsburského povstání a ukončila první fázi třicetileté války.
8. 11. 2020|Marie Koldinská
Opatření proti koronaviru mají být srozumitelná, je také třeba podpořit podnikatele, míní volební lídři z jihu Moravy
Vládní protikoronavirová opatření jsou potřebná, ale nesmějí být zmatečná a chaotická. Cílem všech je zploštit křivku nárůstu nakažených. Na tom se shoduje všech devět lídrů stran s nejvyšším volebním potenciálem v předvolební debatě České televize. Podporu si podle nich zaslouží nejen podnikatelé v pohostinství, ale i v sociálních službách.
24. 9. 2020|
Jihomoravský kraj dostává na obyvatele méně peněz než jiné regiony, zlobí se kandidáti na hejtmana. Chtějí změnu
Kraje dopadly podle kandidátů na jihomoravského hejtmana v koronavirové krizi dost možná ze všech nejhůře. Devět lídrů stran s nejvyšším volebním potenciálem se v předvolební debatě České televize shodlo na tom, že i bez toho, že vláda vzala část peněz ze sdílených daní, je Jihomoravský kraj při přerozdělování veřejných peněz oproti jiným krajům znevýhodněn. Mají ambici pokusit se to změnit. Kandidáti do krajských voleb diskutovali také o podpoře firem v kraji nebo o investicích do silnic.
23. 9. 2020|
Je třeba pomoci severu a zakročit proti obchodu s chudobou, říkají lídři v Olomouckém kraji
V Olomouckém kraji žije čtvrté nejstarší obyvatelstvo v České republice, už od roku 2006 je v regionu více seniorů než dětí. Stárne hlavně sever kraje, Jesenicko a okolí. S tím souvisí i vyšší poptávka po různých sociálních službách. Také těmto tématům se věnovali volební lídři v Olomouckém kraji v předvolební debatě, která se zabývala právě sociální oblastí.
19. 9. 2020|