TÉMA

Masarykův okruh

Na brněnském Automotodromu stojí desítky nových aut. Čekají na díly
Seznam míst, kde automobilka Škoda skladuje vozy nedokončené kvůli nedostatku dílů, se rozšířil o brněnský Masarykův okruh využívaný pro automobilové závody. Další plochy jsou v Přerově nebo na letišti v Hradci Králové.
24. 11. 2022|
Brněnský Automotodrom žije hlavně z pronájmu dráhy. Návrat Moto GP je prakticky nereálný
Masarykův okruh v posledních dvou letech nejvíc žije pronájmem dráhy amatérským i profesionálním jezdcům a různým akcím. Budoucnost nechce předvídat. Současné vedení města hodlá na ploše zachovat sportovní využití. Podle jihomoravského hejtmana i mluvčího Automotodromu je návrat Grand Prix silničních motocyklů do Brna prakticky nereálný.
5. 8. 2022|
Brno je letos poprvé bez motocyklové velké ceny. Závod chybí fanouškům, ti zase podnikatelům
Srpen byl tradičně v Brně spojovaný s Velkou cenou silničních motocyklů. Letos poprvé se však nejede. Spolek města Brna a Jihomoravského kraje, který v posledních pěti letech MotoGP pořádal, je nyní v insolvenci. Zrušené závody chybí fanouškům i podnikatelům v okolí Masarykova okruhu.
6. 8. 2021|
Spolek pořádající Velkou cenu Brna má jít do insolvence, odhlasovali zastupitelé
Zastupitelé Brna odhlasovali, že spolek města a kraje pořádající motocyklovou Grand Prix má jít do insolvence. Závod s letitou tradicí se letos na jižní Moravě nepojede. Spolek má nevypořádané závazky k promotérské společnosti Dorna, vlastníkovi Masarykova okruhu Automotodromu a musí také vracet lidem peníze za nevyužité lístky za loňský ročník. V insolvenci by spolek nejspíš platil jen část závazků.
19. 1. 2021|
Ministerstvo odmítá dotovat opravu Masarykova okruhu. Za rok Moto GP asi nebude, míní Vaňková
Motocyklová Grand Prix v Brně se příští rok s velkou pravděpodobností nepojede, ačkoliv rozhodnutí ještě není definitivní, řekla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Podle ní se ministerstvo pro místní rozvoj nechce podílet na opravě dráhy odhadem za 100 milionů korun, kterou požaduje promotérská společnost Dorna.
4. 12. 2020|
Jihomoravský kraj trápí doprava a kapacita sociálních zařízení. Tématem voleb je i sucho
Čtyřčlenná koalice v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem (ANO) vede Jihomoravský kraj poslední čtyři roky. Region řeší dlouhodobě problémy s rozšiřováním dopravní sítě, a to jak na úrovni měst, kterým scházejí obchvaty, tak i v pomalém napojování na rakouské dálnice. Během posledních suchých let se tématem stal také nedostatek vody. Nové vedení kraje bude čelit i otázkám spojeným se stárnutím obyvatel, rozhodovat bude také o podpoře Velké ceny v Brně.
4. 9. 2020|
Diváci sledovali brněnskou Moto GP přes plot. Policie odhalila na D1 kradená elektrokola za 140 tisíc
Pomocí dalekohledů a přes plot sledovali diváci motocyklovou Grand Prix v Brně. Poprvé v historii závodu totiž nemohli dovnitř areálu Masarykova okruhu kvůli opatřením souvisejícím s nemocí covid-19.
9. 8. 2020Aktualizováno9. 8. 2020, 17:46|ter
Motocyklovou GP sledují desítky diváků za plotem, dovnitř nemohou
Pomocí dalekohledů sleduje několik desítek diváků zpoza plotu motocyklovou Grand Prix v Brně, protože nemohou dovnitř areálu Masarykova okruhu kvůli opatřením souvisejícím s nemocí covid-19. Menší hloučky se sešly u plotu za přírodními tribunami, kde zavlála například vlajka připomínající italskou hvězdu Valentina Rossiho.
8. 8. 2020|
Burácení motorek rozeznělo Masarykův okruh. Diváci ale rachotu letos nenaslouchají
Závodníci na silničních motocyklech se rozjeli po Masarykově okruhu v rámci letošní Velké ceny. Tribuny ale zůstávají prázdné kvůli protipandemickým opatřením. I když koronavirus letos fanoušky vyhnal, pořadatel zohlednil krizovou situaci a slíbil Brnu závody Moto GP i v roce 2021.
7. 8. 2020|
Velká cena se v Brně letos pojede. Motorky budou ale zatáčky krouhat bez diváků
Motocyklová Grand Prix v Brně bude letos v srpnu bez diváků, a to z bezpečnostních důvodů kvůli pandemii covidu-19. Zakoupené lístky zůstanou v platnosti na příští rok. Akce se na Masarykově okruhu uskuteční od 7. do 9. srpna, uspořádá ji spolek kraje a města.
3. 7. 2020|
Na srpnovou Moto GP dá Brno i kraj po 30 milionech. Letošní ročník je poslední nasmlouvaný
Příspěvek 30 milionů korun dá letos na motocyklové závody Grand Prix Jihomoravský kraj, ve čtvrtek jej schválili zastupitelé. Stejnou částku už v první polovině února schválilo i brněnské zastupitelstvo. Spolek kraje a města, který Velkou cenu letos uspořádá popáté, očekává i 55 milionů od státu. Stejnou částku poskytl stát i loni. Závody se uskuteční od 7. do 9. srpna.
27. 2. 2020|
Největším konkurentem motocyklové Velké ceny v Brně je rakouský Spielberg. Srovnali jsme zázemí obou závodů
Týden po odjetí Velké ceny silničních motocyklů v Brně se závodníci přesunuli do sousedního Rakouska. Velká cena ve Spielbergu se konala teprve třetím rokem, pro Brno je ale největší konkurencí. Každý rok tam přijíždí víc fanoušků, kteří oceňují v horském prostředí klid, čistotu a kvalitní zázemí.
12. 8. 2019|
Prvními tréninky začala v Brně Velká cena silničních motocyklů. Fanoušci se sjíždějí
Startuje nejvýznamnější motoristická akce na území České republiky. Třetí místo z minulého ročníku Velké ceny obhajuje v Brně v kategorii Moto3 Jakub Kornfeil, v královské MotoGP odstartuje Karel Abraham. Závodníky letos nově čeká trestná zatáčka. Na nápor návštěvníků se připravilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) i brněnský dopravní podnik, který zřídil zvláštní autobusové linky. Odpoledne už začala doprava v Brně a okolí houstnout. I když by podle očekávání pořádajícího Spolku pro Grand Prix letošní ročník neměl skončit ve ztrátě, budoucnost závodů v Brně je kvůli vysokým zalistovacím poplatkům stále nejistá.
2. 8. 2019Aktualizováno2. 8. 2019, 16:52|
Šimek: Bez dlouhodobé podpory státu motocyklová Velká cena v Brně bude muset skončit
Závody mistrovství světa silničních motocyklů v České republice se podle jihomoravského hejtmana Bohumila Šimka (ANO) možná za rok už nepojedou. Letošní ročník Grand Prix se ještě v Brně uskuteční, ale v dalších letech to bez dlouhodobého finančního přispění státu podle hejtmana zřejmě nebude možné. Vláda na letošní ročník v pondělí schválila dotaci třicet devět milionů korun namísto požadovaných šedesáti pěti milionů.
30. 4. 2019|
Velká cena v Brně dostane letos od kraje o pět milionů víc. Jaká bude dotace státu, se zatím neví
Jihomoravský kraj dá na letošní ročník motocyklové Velké ceny v Brně dvacet pět milionů korun. Schválilo to zastupitelstvo. V minulých letech kraj dával dvacet milionů. Podporu navýšil, protože minulý ročník Grand Prix skončil ve ztrátě. Pořadatelský spolek na ni shání peníze. Závody mistrovství světa se v Brně pojedou v srpnu a letos počtvrté je bude pořádat spolek kraje a města.
28. 3. 2019|