Redakci Charlie Hebdo opět vyhrožují smrtí

Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo opět dostává anonymní vzkazy, jejichž autoři hrozí zaměstnancům dalším zabíjením. Týdeník, v jehož pařížské redakci džihádisté loni povraždili 12 lidí, podal žalobu. Policie vyšetřuje případ jako vyhrožování smrtí. Informovala o tom ve středu francouzská média.

Redakce Charlie Hebdo obdržela od 8. června na svou facebookovou stránku dvacítku výhrůžných textů. „Hrozí se v nich především zabitím několika členů redakce,“ uvedl k obsahu anonymních vzkazů deník Le Parisien. Podle agentury AFP redakce navíc poštou dostala 22. června ručně psaný text, který hrozil smrtí a obsahoval islámské zvolání Alláhu akbar (v překladu Bůh je veliký).

Autory nových výhrůžek zatím vyšetřovatelé nedopadli. „V tomto novém případu vyhrožování smrtí se nesmí nic podcenit. Autoři hrozeb budou nakonec identifikováni a budou se muset zodpovídat,“ citoval Le Parisien nejmenovaného vysokého státního úředníka.

Novináři Charlie Hebdo jsou pod policejní ochranou od loňského ledna, kdy dva francouzští džihádisté postříleli v sídle listu 12 lidí včetně několika karikaturistů a redaktorů. Útočníci tvrdili, že tak chtěli potrestat Charlie Hebdo za jeho karikatury proroka Mohameda. Nejen podle radikálních muslimů tím list urážel jejich víru. Redakce ale ani po atentátu neustoupila od satirických útoků na všechna náboženství.